Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora sebeket tudnak okozni...

Mekkora sebeket tudnak okozni a térdig érő kutyák? ) Többi lent)

Figyelt kérdés
Sok erre fele a kóbor kutya..és nagyon félek a kutyáktól.. :( 17 éves vagyok,180cm,szóval nem lenne rá okom,hogy mondjuk egy Spániel félétől féljek,de ha megtámad,és védekeznem kell,nem akarom bántani szegény kutyusokat..Kb. mekkora sérülésre számítsak ha egyszer belém mar?
2015. jan. 13. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem tud nagy sérülést okozni ha megharap.Viszont a kutyák szájában olyan baktériumok vannak ami betegséget okoznak.Ezért szoktak tetanusz elleni védőoltást adni ha már régen kaptál.
2015. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem támad meg. Sokan járnak az utcán, ha agresszív kihívják rá a sintért/vadászt/rendőrt.

Ha mégis támad a bokád környékével fog próbálkozni.

Az agresszív kutyák 99%-a megpróbál meggyőzni, hogy harapni fog, de mindent elkövet, hogy a harcot elkerülje, mert pontosan tudja, hogy egy harc kétesélyes. Az olyan feladatokra ahol fontos, hogy a kutya tudjon embert támadni nagyon komoly válogatás van, mert a legtöbb kutya éles helyzetben nem harap embert.

Engem támadott meg spániel méretű kutya (bementem a kertjébe) kék folt lett a vége, ahol harapott. (érdemben csak jelezte a harapást). Egy barátomat "falka szituációban" harapta meg egy kutya, ott kis seb és sokk (ijedtség és fájdalom miatt) lett az eredmény (ott egyértelmű volt, hogy nem lehet a kutyák közé menni)

2015. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Max az orrodat tudja leharapni vagy a nemi szerved(ha férfi vagy).
2015. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-esnek igaza van. Harapás esetén azonnal (!!!) fertőtleníteni a sebet, ha lehet a kutyát azonosítani és szükség esetén tetanusz és veszettség oltás
2015. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy merrefelé laksz? Mindig annyira csodálkozok, amikor ilyet olvasok, én életem során max 4-5 kóbor kutyát láttam (Újpesten lakok), abból kettőt hazajuttattam, vagy bevittem a menhelyre.
2015. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

A kérdezőknek ezek a félemei többnyire totálisan indokolatlanok. Félnek a kutyáktól, mindenhol "támadni akaró" kutyákat látnak, amik a mi szemükben valószíűleg elkóborolt Fifikék, akiket haza kell jutattni.


Kérdező, ezzel nem a problémádat akarom kicsinyíteni, de azt jó, ha tudod, hogy kóborkutyák nem gyakran támadnak emberre. Szinte soha. Ugyanis az égvilágon semmi okuk nincsen rá. Az emberk jönnek-mennek körülöttük, ők is mennek a dolgukra, szaglászódnak, kaját keresnek, stb, nem arra várnak, hogy befordulj a sarkon és akkor jól letépik a lábadat.


Ha mégis olyan kutyával találkoznál, ami megmorog, akkor állj meg és várd meg, hogy mit csinál. Valószínűleg el fog menni. Ha nem megy odébb, akkor lassan oldalazz el úgy, hogy közben nézed. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat és akkor nem lesz semmi baj. Ha ne adj Isten meg akarna harapni (=acsarogva elidul feléd, nem a pipacsokat szagolgatja az árokparton) akkor üvölts rá vagy rúgd el. De ezt én nem tudom elképzelni, pedig annyi kóborkutya volt már nálam, meg annyit szedtem már össze, hogy kellett volna, hogy legyen köztük abból a pár százalékból, ami "támadni akar".

2015. jan. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo, sajnos en is szembesulok a problemaval; en vettem egy kutya elleni paprika spray-t az okazii-rol, eddig meg soha nem kellett hasznalnom, de biztonsagerzetet ad. Vannak ilyen ultrahangos riasztok is, de azok csak minden otodik kutyara hatnak (legtobbjuk hozza van szokva a zajhoz, suket, oreg stb).


2-esnek, 6-osnak, es tarsaiknak uzenem, szerencsesek vagytok, hogy nalatok megoldottak a kobor kutya kerdest, de pl Romaniaban vagy Bulgariaban MILLIOnyi kobor kutya van az utcakon. Es ezeket nem ugy kell elkepzelni, mint a szomszedbol elkoborolt Fifikeket; ezek az utca torvenyei szerint nottek fol, ahol csak az agressziv marad eletben. Megtamadjak az embert, ha megereznek rajta vaami szagot, ha kaja van nala, ha fut a busz utan, vagy csak ugy. Csak Bukarestben evente 10000 embert harap meg kutya, kozuluk tobben meghalnak, sokan maradando serulest vagy traumat szereznek. Amit 6-os ir, hogy "szinte soha", ennek fenyeben kisse abszurd; nem mindenkinek adatott meg, hogy civillizalt orszagban eljen.

2015. jan. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Fél évet éltem Romániában, úgy, hogy kutyám is volt. Valóban minden sarkon van legalább egy kutya. A fél év napi cirka 5 sétája alatt egyszer sem támadtak meg sem engem, sem a kutyámat.
2015. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!