Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hét alatt meg tud változni...

1 hét alatt meg tud változni a falkarend a családban?

Figyelt kérdés
1 hétig nem leszek itthon és azt szeretném hogy akutyus engem tekintsen gazdijának. szerinten engem is tekint annak mert reggel délben este én viszem sétálni játszok vele és tanítom is. ha viszont moat rgy hétig nem lát megváltozhat az h én legyek a szemében a gazdi?

2015. jan. 14. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egy hét után valószínüleg megint tiszttázni kell vele, mert könnyen lehet, hogy próbálkozni fog azzal, hogy eléd kerüljön.
2015. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

A kutya nem falkában él, ahogy te sem, így falkasorrendről nem beszélhetünk.

És a kutya soha nem kerül a gazda fölé, mivel nem is tekinti "alfának". De egyébként sem próbálkozik ilyennel.

Arra lehet számítani, hogy ahhoz elkezd jobban kötődni, aki addig foglalkozik vele, de egy hét még bőven nem annyi idő, amennyitől egy átlag, megfelelően nevelt, foglalkoztatott felnőtt kutya "lecserélné" a gazdit. Pláne ha utána ugyan úgy foglalkozol vele, mint eddig, akkor nem lesz semmi gond.

2015. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Amikor férjemmel Pestre költöztünk, a boxere maradt anyósoméknál vidéken.

Akárhányszor hazamentünk, látszott, hogy örül a gazdijának. Ok, hogy após etette, de egész életében a férjem maradt A GAZDI. Csak vele tudott ÚGY játszani...

2015. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm a lepontozást, látom kevesen vannak tisztában magával a kutyával. Érdemes lenne egy kis etológiát is tanulni, nem csak a TV-t nézni!
2015. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvass Konrad Lorenz-töl a kutyák viselkedéséröl!


Ö ugyanis egyértelnüen leírja, hogy a kutyák falkában élnek, és az embert is a falka részének tekintik.


Remélem, annyit tudsz, hogy ö kicsoda volt, ha nem, akkor sürgösen olvass utána!

2015. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) és én is sokat olvastam ilyenekről. azért is írtam hogy falkában mert neki mi vagyunk azok. mi védjük meg mi juttatunk.neki táplálékot mi játszunk vele. Ez az egy hét amúgy úgy nézne ki, hogy előtte elkezdenénk vele járni alapfoku tamfolyamra és én mimdig kint lennék vele. persze gondolom jön még valaki de én fogom vele a feladatokat csinálni. és akkor ez szombaton és vasárnap van. az utolsó előtti héten vasárnap megyek el és pénteken jövök vissza. vagyis 4 nap fog eltelni h egyáltalán nem lát. és mikor vissza jövök másnap megyek vele vissza a lutyasuliba szombaton és persze vasárnap.
2015. jan. 15. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"A kutya nem falkában él, ahogy te sem"


De én ember vagyok, a kutya meg kutya.

Pont ez a baj, hogy sokan a kutyát emberiesítik, emberi tulajdonságokkal ruházzák fel, ahelyett, hogy az emberek viselkednének "kutyául". Akkor sokkal könnyebben "szót értenének" egymással...

Mert a kutya, az kutya. Az ok, hogy a család része, de ő nem ember!!!!

2015. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Én meg azt ajánlom, hogy olvass Csányi Vilmost, mert most már egyértelmű, hogy a kutya nem nézi sem fajtársának az embert, így alfának sem, és a kutyák nem képesek már ténylegesen falkában élni! A farkasok óta sokat változtak. Tudod, érdemes lenne követni az új ismereteket és tényeket ahelyett, hogy butaságot terjesztenél! És mellesleg Konrad Lorenz sem írta soha, hogy a kutya falkában élne és az embert tekintené az alfának...
2015. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg azért nem lehetünk alfák mert nem tudunk.olyan farkas törvényelet diktálni mint egy falkában. ezért mi.nrm az alfák vagyunk hanem a vezetők. de attól még van ranglétra ahol le kell tolni a kutyát h együtt élhessűnk vele
2015. jan. 31. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!