Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viszket a kutyám?

Miért viszket a kutyám?

Figyelt kérdés

Kb 4 napja vettem észre, hogy vakaródzik a 7 éves palotapincsim. Arra gondoltam, hogy biztosan bolhás lett. Gyorsan vettem is neki bolhanyakörvet és egy szert, amit a lapockájára kell csepegtetni. Nem múlt el a viszketés. Különösen 2 pontot rágcsál folyton, a hátsó combját, lábszárát, illetve talán még a farka tövét is. Megvizsgáltam, és különösebb elváltozást nem láttam, picit hámlik ott a bőr, de az is lehet, hogy az állandó vakarástól.

Mitől viszkethet, ha nem bolhás?


2015. jan. 16. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt bolha és kullancs ellen egész évben védekezni kell, nem csak akkor, amikor már bolhás a kutya. Olyankor meg nem kell rögtön minden elérhető szert rátenni, elég egyet, de az legyen jó. Ha meg már bolhás lesz, akkor nem elég a kutyát kezelni, hanem a fekhelyét, az összes szőnyeget, kárpitot le kell fújni megfelelő szerrel, különben a szanaszét hagyott bolhapeték kikelésük után elárasztják a lakást, és adtál a szarnak egy pofont azzal, hogy lekezelted a kutyát. Plusz féreghajtás sem árt utána, mert a bolhák szeretik terjeszteni a férgeket.

Másrészt meg vidd el állatorvoshoz, mert lehet akár allergia is, vagy bármi más, ami odáig fajulhat, hogy véresre vakarja magát a kutya.

2015. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van kadatok akkor sztem vegyél neki egy olyan kutyasampont ami érzékeny bőrű kutyáknak való es a bőrbetegségekre ha tobb fele ilyen sampon van akkor sztem inkább vegyél tobb felét hogy kiprobald melyik a hatasos(1db sampon kb 500ft) es beallitod a kadba aztán jo erosen vegig dorzsolod a kutyát. Es nagyon alaposan leoblited. Ha ettol se javul 3-4 napon belul akkor állatorvoshoz Menj el. Es o fel fog irni valami kenőcsöt . Amivel bekened a viszkető részeket. Vagy csinálhatod forditva is először állatorvos aztán sampon vagy kenocs.
2015. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Tápok is okozhatnak ilyet.
2015. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy önmagad próbálod kitalálni, mi a baja, elvihetnéd egy orvoshoz, mert könnyen lehet más is a baja, amit te egymagad nem fogsz tudni kikezelni!

Lehet allergiás, rühes, stb. Ezen nem fog egy bolhanyakörv segíteni! (bolhaírtó egyébként folyamatosan kéne rá...)

2015. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyilván folyamatosan van rajta bolhanyakörv, azért mondtam, hogy vettem, mert lecseréltem az őszit. Úgy gondoltam, az már nem hatásos. Egyébként december-január tájékán nem igazán gyakori a kutya bolhásodása, főleg, hogy szobakutyusról lévén szó.. Lehet, hogy most megint belém fogtok kötni, de 10 éve tartok kutyát, és még sosem volt téli időszakban bolhás AZ ÉN KUTYÁM. Kár ide kérdést feltenni, mert leharapják ez ember fejét. Úgy beszéltek velem, mint egy szadista állattal, miközben csak aggódtam érte.

Közben megjártuk az állatorvost, nincs semmi komolyabb gond, kaptunk speciális sampont, megfürödtünk, és várjuk a javulás. Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat. Legyetek mindig ilyen "kedvesek", segítőkészek. Az ilyen emberek az energiavámpírok. :)

2015. jan. 16. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Emeld már ki kérlek, hogy hol lett neked beszólva, mert szerintem tök normális válaszokat kaptál :)
2015. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a leveledet! Ezúton közlöm, hogy engem nem kell sajnálni! A leírásod alapján nem gondolhatta senki, hogy folyamatosan van rajta nyakörv. Nem gondolom magam okosnak, de ha a kutyám viszket, eleve nem itt teszek fel kérdést, hanem állatorvoshoz viszem, mert nyilván van valami baja. Kár hogy mostanában a kutyatartóknak eszükbe sem jut állatorvoshoz menni, vagy állatorvost hívni, ha látják, hogy szenved a kutyájuk.
2015. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked mi bajod van? Teljesen normális válaszokat és tanácsokat kaptál. Nyugodj meg!
2015. jan. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!