Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha begyulladt a kutyám szeme...

Ha begyulladt a kutyám szeme (legalábbis csipás és viszket neki) bekenhetem tetrannal?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább nézesd meg állatorvossal, és ne csak a tünetet kezeld. Jó lenne tudni, hogy mitől gyulladt be.


Ha elfeded a tüneteket, akkor a doki nem fogja megtudni, hogy pontosan mire kell kezelni a kutyát, ezért inkább konzultálj állatorvossal a hétvége előtt.

2012. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szomszéd kiskutyával szokott játszani. Gondolom a játék hevében. Idáig még sose gyulladt be neki.
2012. aug. 17. 09:45
 3/10 A kérdező kommentje:
*játék hevében belekapott
2012. aug. 17. 09:46
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Semmiképpen ne kend be semmivel,a tetrán nem szem kenőcs. Főzz neki kamilla teát és azzal dörzsölgesd neki.
2012. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kamilla tea meg nem mehet szembe ugye?
2012. aug. 17. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:
A kamilla tea nem mehet bele a szemébe, azzal csak kívülről lehet törölgetni, vagy ember esetében borogatni, amit a kutya ugyebár nem visel el. Ha más nincs, akkor az is jó, lehet, hogy magától meggyógyul. Amúgy, ha csipásodik, akkor gyulladásban van. Erre az esetre általában Tiacil szmcseppet szokott írni az állatorvos, vagy ha emberdokival jóban vagy, akkor az írhat humán Cyloxan szemcseppet, az is jó. De mindkettő vényköteles.
2012. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 compactegon ***** válasza:
bocs le vagyok maradva. miért nem mehet kamilla a szemébe? én gyakorlatilag át szoktam mosni az egész szemét bő kamillával. már aznap láthatóan szebb szokott lenni tőle a szeme.
2012. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nem mehet szembe a kamilla, mert a magas csersav tartalma irritálja a kötőhártyát. Az orvos se szembe csepegtetésre szokta ajánlani, hanem lemosásra és borogatásra. Szembe bele a szemcsepp való.
2012. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 compactegon ***** válasza:
értem, köszi :)
2012. aug. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a kamillatea amiatt sem jó szemproblémák kezelésére, hogy allergiás reakciót válthat ki (kutyák és emberek esetében is)
2017. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!