Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg ezt a...

Hogyan tanítsam meg ezt a kutyámnak? Meglehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos border colliem. Van 3 macskám is. Közülük 1 engedi neki hogy játszon vele, kergetőznek, a cica is élvezi... A másik kettő morog, fúj, karmol ha a kutya szeretne velük játszani. Hogyan lehetne megtanítani a kutyának, hogy csak azzal az egy cicával játszhat, a másik kettőt meg hagyja békén? (Nem bántja őket a kutya, csak játszana, a macskák viszont nem. Arról nem szeretném leszoktatni hogy azzal a cicával játszon amelyik szereti. Ez megoldható?)

2015. jan. 17. 01:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy más kutyák vagy emberek vagy bármi esetében: ha magától nem vesz a jelzéseket, segíteni kell neki és leállítani. Egy idő után megtanulja. Bár a macskákat én nem félteném a helyedben, szerintem rá tudnak szólni a kutyára úgy, hogy észrevegye magát :) A legtöbb kutyás-macskás háztartásban a macska tartja terrorban a kutyát, nem fordítva.
2015. jan. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked sehogy. Majd a macskák megtanítják neki.
2015. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, csak azt nem szeretném, hogy miközben "megtanítják" neki kikarmolják a szemét. Amúgy már volt ilyen, hogy megkarmolta a kutyámat az egyik cica (szerencsére nem a szemét), erre a kutya bedühödött és komolyan elkezdte kergetni. Ilyenkor sajnos nem ér semmit ha rászólok, mert teljesen a macskára fókuszál. Ekkor csak azt tudom tenni hogy fizikailag megállítom és nem engedem a macska után. Ez szerintem nem sokat ér, nem hiszem hogy megérti ebből hogy rosszat tett. Amúgyis, ha nem vagyok otthon akkor ugyanúgy megtörténhet ez, csak akkor jobban el tud durvulni. :/
2015. jan. 18. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:
A kutya nem hülye, kérdező. Valószínűleg már most is tanult az esetből de ha mégsem, hamarosan megtanulja.
2015. jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!