Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámnak fél éves...

Ha a kutyámnak fél éves korától, egésszen másfél éves koráig gond volt a lábával és nem futkorászhatott eleget, meglehet, hogy azért nem nőtt meg akkorára mint a többi hasonló fajta?

Figyelt kérdés
Bullterrierről van szó, most 22kg és másfél éves, idáig az összes bullterrier amit láttam nagyobb s főleg testesebb volt az enyémnél. Mióta nem fáj a lába és többet mozoghat az étvágya is jobb, gondolom már másfél évesen sokat nem nő, de még kitelhet igaz?
2010. ápr. 3. 18:33
 1/7 Akiteki ***** válasza:
Attól is függhet, mi baja volt a lábának.
2010. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem attól,hogy nem mozgot azért nem feltétlen kisebb max dagi lehetne:)lehet,hogy alapból kisebb az átlagnál ez nem feltétlen gond de most,hogy mozoghat biztos rengeteget fog erősödni(izomzata)amúgy meg átlagosan 3 évig nőnek még.
2010. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Izületi problémái voltak, ha kicsit többet futott rögtön sántított olyan 2-3napig, ha nem futott nem volt baj. Naponta 4-5ször sétáltattam és futkorászott is, csak nem annyit amennyit szeretett volna, az izületi problémái miatt.
2010. ápr. 3. 18:47
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Izületi gondok egy fél éves kutyusnál? Hát... lehet hogy itt van a kutya elásva. Csak kombinálok: növekedés miatt terhelődik az izület. Neki ez gondot jelentett. Lehet, hogy hamarabb csontosodott, rövidebbek maradtak a lábai. Orvos mit mond?
2010. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A növekedés és a mozgás között közvetett összefüggés van.

Ha problémák vannak, nyilván alapból nem növekszik rendesen. Ha fájdalmai vannak, nem tud eleget mozogni, és a kevéssé fejlődő izomzat visszahat a csontok, ízületek, porcok, inak egészséges növekedésre is, hiszen ezek mind összeköttetésben állnak egymással, egymástól is függnek (pl. a jó, erős izomzat segít tartani egy pl. gyenge csípőt).

Nem tudom jobban leírni bocsi. Egy állatorvos sokkal érthetőbb magyarázatot tud adni.

Arra azért kíváncsi vagyok, mi okozhat egy fél éves bullterriernél ízületi gondokat. Sejtelmem szerint genetikai oka is lehet, vagy még az etetés jutott eszembe.

2010. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már legalább tízszer volt állatorvosnál a lába miatt az elmúlt egy évben, 2állatorvos kezelése semmit nem ért, aztán most egy harmadik úgy néz ki eltalálta mert egy hete, hogy adom a gyógyszereket s már nem sántit szerencsére, bármilyen sokat is fut.
2010. ápr. 4. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert kap?
2010. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!