Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis kutyáknál gyakori, hogy...

Kis kutyáknál gyakori, hogy harapdálják a kezeket is?

Figyelt kérdés

2-3 hónapos, és sztem csak játékból csinálja, mert a csontokat szétrágja, engem pedig nem úgy harap, szóval nem tudom, lehet, h csak én gondolom rosszul a dolgot.

Ez játék még nála igaz?



2015. jan. 17. 16:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na azért ácsi. Aki olyan szegény, mint a templom egere, az ne tartson kutyát, mert felelőtlenség, megbetegszik, nincs pénz dokira, és megvan a baj. Gyereket akár szülhet is, mert ahhoz jár a szociális háló, ingyen egészségügy, miegymás, meg eleve lát egy csomó példát a környezetében, meg tudja beszélni az anyjával, anyósával, akik együtt legalább két gyereket neveltek fel annyira sikeresen, hogy az neki megfelelő. A kutya rengeteg szempontból nem ez a kategória.


Egyébként a kutyatartásnak és -nevelésnek (meg amúgy a gyereknevelésnek is) utána lehet olvasni ingyen is, itt az egész internet, itt van ez az oldal (amin ez tényleg egy gyakori kérdés, csak csendben kell figyelni három napig, kölykös időszakban egy fél is elég, vagy beírni a keresőbe, hogy "kölyök harap", és minden lehetséges választ megkapsz mások kérdéseihez), szóval azért nem kéne tök nulláról indulni, ha egy kicsit érdekelne a dolog, és jó lenne, ha érdekelne, mert egy csomó dolgot utólag sokkal nehezebb megoldani, mint megelőzni.

Másrészt meg nehogy azt hidd, hogy az információ az neked csak úgy jár, ingyen. Vannak, akik súlyos évtizedeket áldoznak az életükből arra, hogy rájöjjenek, hogy mi az a dolog, ami a te problémádat öt perc alatt megoldja. Éppen lehetne benned annyi tisztelet, hogy legalább nem utasítod el élből, hogy ezért fizess. Nem gond, ha nincs rá pénzed, de nehogymár ciki legyen könyvet venni, amikor kutyát tartani (ami nem kötelező, hanem egy potenciálisan drága hobbi) meg van keret.

És hangsúlyozom: azért jó előre érteni a kutyatartáshoz, mert akkor nem cseszed el a kutyát, nem lesz rossz se neki, se neked, esetleg nem kell súlyos összegeket kutyaiskolában hagynod, mire rájössz, hogy nevelheted meg, nem kell órákat a baleseti sebészeten töltened, mire összevarrnak, mert megharapott, nem kell új gazdát keresni neki, mert széthugyozza a lakást, satöbbi. Magadat is meg a kutyát is megkíméled egy csomó szartól, ha tudatosan neveled, nem csak "majd meglátjuk, mi lesz belőle" alapon.

És apukád tudása, meg akárkinek a tudása ezt nem pótolja, mert a te mozdulataidat, a te reakcióidat neked kell értened, neked kell tudnod jól kommunikálni a kutyával, nem használhatsz állandóan tolmácsot. Szóval szánj rá egy kis időt, és legalább itt lapozgasd át a kérdéseket, sokat tanulhatsz belőlük.

2015. jan. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
utolsó: szted mi a bánatos fasz**ért írtam ki ezt a kérdést, mert le**arom az egészet??? amúgy félig olvastalak csak, majd pótolom. :D
2015. jan. 18. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!