Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még mindig látok frissen...

Még mindig látok frissen "kupírozott" fülű kutyát. Ki vágja le? Állatorvos? Nem félti az engedélyét? És csak pitbull és amstaff jellegű kutyáknál látom. Se dobinál, se KÁJ-nál, se másnál.

Figyelt kérdés
2014. nov. 21. 14:47
 1/8 csabika1971 ***** válasza:
49%

Lehet hogy maga a gazda?

Mert ahogy mondod, bolond az a állatorvos aki még ezzel kockáztat.

De elméletben ilyen esetben, még maga a gazda is feljelenthető állatkínzásért, ha fiatalabb a kutya az adott törvény életbelépésénél.

2014. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 H_Vivien ***** válasza:
42%
"Jobb esetben" állatorvos végzi, a kutya érdekében. Nem hiszem egyébként, hogy félti az engedélyét, mivel gyanítom ezeket magánrendelés útján csinálják, magánrendelőkben, vagy akár kint háznál. Fizetnek érte, a doki is "jól jár" az elmebeteg gazdinak pedig meg lesz a hőnáhított "keménykutya", akivel tud jaszkarizni. Nah, az ilyemtől venném el a kutyát az tuti, mert ezek nem a kutyust látják benne, hanem a harcikutyát, meg a vagánykodást :( Ezek az állatok nem arra valók, hogy villogjanak velük. Nyilván vágott füllel sokkal agresszívabb a kutya külseje, de az adott fajtánál tényleg ez a lényeg??? Ha úgy nevelik, eredeti füllel is agresszív lesz a kutya. És, ha jól tudom, akkor kiállításra már nem is nevezhetnek kupírozott fülű és farkú kutyákat. De lehet ezt rosszul tudom.
2014. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nincs vágott fülű kutyám...

... De Vivien, arra nem gondoltál, hogy nem keménykedésből csinálják, hanem mert egyszerűen így tetszik nekik? Ha altatásban csinálják, pici korban, akkor nem is fáj nekik.

2014. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
52%
Pedig vágatnak sokan dobit is, KÁJ-t is. Egész egyszerűen azért, mert nekik tetszik, vagy mert egyet értenek velem abban, hogy lógó füllel pl a dobi sem dobi, vagy mert staffból és pitből is kevés a rózsafülű a kupírozások miatt. A sok barom miatt jelenleg sajnos ez nem legális, KIVÉVE, ha eü indokkal történik, így általában ezeknek a kutyáknak a fülét is állatorvos vágja úgy, hogy a műtéti lap megfelelő rubrikájába bejegyzi, hogy mondjuk "akut belsőfül gyulladás", és akkor máris legális a dolog, hiszen egészségmegőrző célzattal történt.
2014. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Lógó füllel mi a dobi?
2014. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Pont olyan füle van a kutyámnak, mint egy dobermannak, meg a menhelyeken lévő kutyák 80%-ának, vagy mint egy vizslának, és még sorolhatnám, mégsem gyullad be a fülük lépten-nyomon. Érdekes.
2014. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

A lógó fülű dobik jobban hasonlítanak valami egér-kopó keverékre, mint a dobikra. Már maga Dobermann úr is vágatta a kutyái fülét, nem értem, hogy ezen miért kell változtatni vagy mi benne az állatkínzás... A német dogoknál pedig sajnos túl gyakori az akkut fülgyulladás, ami kupírozott fül mellett nem alakul ki. Márpedig a kölyök korban történő kupírozás jelentősen egyszerűbb és fájdalommentesebb, mint ha a felnőtt kutyával csinálják meg.

Külföldön egyébként legálisan lehet vágatni a kutyák fülét, pont ezért több ismerősöm a határon túl csináltatta meg. Illetve ha elvállalja az állatorvos, akkor valószínűleg ismeri a gazdát, így tudja, hogy nem is fogja őt feljelenteni.

Az már csak költői kérdés, hogy a szakszerű kupírozás miért állatkínzás, ha a láncon tartás vagy agyon elletés meg nem az?!

2014. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom egész Nyugat-Európában tilos.

Mindenesetre nekem mindegy, ha valakinek úgy tetszik, csinálja. De attól hogy logó fülű és hosszú farkú, jellemre még az a fajta.

A német dog pedig más. Az egyik legbetegesebb fajta lett sajnos.

2014. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!