Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segít ezt a lelki...

Valaki segít ezt a lelki helyzetet igazságossá tenni? A kóbor kutyákról van szó.

Figyelt kérdés

Szóval tudom, hogyha etessük az utcai kutyákat, akkor azok szaporodnak stb. És majd 5 és utána 10 stb. kóbor eb lesz.

Na, de mégse mondanám, hogy "most akkor haljon meg az egész", hiszen mégiscsak a "gazdájuk" oka, hogy oda kerültek. De nem tudom, hogy most akkor mi kéne legyen. Amúgy én csak egy kóbor kutyát etettem idáig, de a mai nap másodszor látom, hogy utcai kutyák fedezik. Mégse kéne még több kóbor eb, de mégis nem mondhatom, hogy halljanak meg... Most akkor ezt hogy rendezzem le magamba? (ezentúl nem etetem a kutyát, de mégiscsak van itt 20 másik gyerek, aki eteti majd helyettem is)


2015. jan. 18. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Etetheted nyugodtan, nem ezen múlik az egész.

Be kell fogni és ivartalanítani, ez lenne a megoldás.


Kihívod az ebrendészetet vagy megfogod a kutyát és beviszed egy menhelyre (lehetőleg előre beszéld meg velük, hogy viszel egy kutyát, ne az legyen hogy beállítasz vele és nem hajlandók átvenni).


A szuka kutyákat kellene elsősorban ivartalanítani, akár vemhesen. Tudom, kegyetlenül hangzik, de rengeteg a kidobott, senkinek nem kellő kutya, nem várna rájuk sem túl fényes jövő.

2015. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A gond, hogy ahol élek, ott/itt nem azok a túl felelősségteljesek a szülők, és én kiskorú vagyok, szóval sokat nem tudok tenni.

A legközelebbi menhely ha jól tudom 27 km-re van, és én gyalogolni annyit nem tudok, meg kocsiba mégse tehetem, hisz anyuék nem díjaznák. Na, meg azt halottam, hogy a közelben lévő menhelyek be vannak telve. Ivartalanításról meg a környéken élők nem akarnak hallani.

2015. jan. 18. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy :/


Akkor viszont próbálkozz különböző szervezeteknél, írj nekik levelet...Szépen fejtsd ki, mennyire elszaporodtak a kóbor kutyák, folyamatosan vemhesülnek a szukák, stb.Pl nekik:

[link]


De kereshetsz más szervezeteket akik a közeletekben vannak.


Egyébként meg rendes gyerek vagy :)

2015. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rossz a gépem, ezért nem nyitja meg a belinkelt oldalt, de érdekelne előbb, hogy mit csinálnak olyan helyeken velük? Mármint otthont biztosítanak nekik, vagy elaltatják? És jó ellátásban részesülnek ott a kutyák?
2015. jan. 18. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!