Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt közületek olyan,...

Van itt közületek olyan, akinek a kutyája "Demodicosis" atkás volt a kutyája?

Figyelt kérdés

Legfőképp amstaff, pitbull, bullterrier, stafbull tulajdonosok válaszát várom.. vagy bárki olyan, akinek volt már sajnos személyes tapasztalata , eme undorító élősködővel kapcsolatban.


Az érdekelne igazából, hogy mennyi idő alatt épült fel a kutya, esetleg külön praktikák, (amit az állatorvos nem mondott) viszketés enyhítésére, vagy bármi egyéb.


Köszönöm válaszaitokat!


Sziasztok.



2014. febr. 21. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:
A főkérdésben, a "a kutyája?" "nincs ott" Elírtam. Bocsi mindenkinek.
2014. febr. 21. 14:39
 2/5 A kérdező kommentje:
(a végén)
2014. febr. 21. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Off. Az én kutyámnak még nem volt, viszont a havernak igen, azt tudom, hogy az anyja elkapta a kutyától és csúnya piros kiütések jöttek ki a nőn. Szóval vigyázz :)
2014. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A dokik nagyjából elmondanak mindent. Esetleg DermaNorm olajjal meg lehetne még támogatni, abban van hatóanyag viszketésre is. Elvileg jó külsőleg is, de azt lenyalogatja magáról, mert ízlik neki.

Az hogy mennyi idő alatt épül fel a kutya, az betegség súlyosságától függ. Ha időben vitted orvoshoz, és még nem terjedt el az egész testén, akkor hamarabb, de a szőr visszanövéséhez több hét kell.

Mivel ez a betegség főleg akkor alakul ki, amikor a kutya immunrendszere valamiért legyengül, érdemes lenne valami immunerősítőt is adni neki rendszeresen.

2014. febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne riogasd mar hulyesegekkel a kerdezot, ember nem kaphatja el, meg a kutyak sem egymastol. Ez az atka minden kutyaban benne van, legyengult immunrendszer eseten okoz problemakat. Tehat a gyogyszeres kezeles mellett az immunerosites a legfontosabb: Immunovet, Vetri DMG. Nekem az egyik bullom volt anno demodexes, ivermectin injekciot kapott (keverekek es collie-felek nem kaphatjak), illetve Immunovetet, par het alatt rendbejott.


Persze mindez csak akkor allja meg a helyet, ha borkaparekkal igazoltak a szortuszoatkat, nem ranezesre.

2014. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!