Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Bolognese nevelés,...

Bichon Bolognese nevelés, oltása ára?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy bichon bolognese kutyát, találtam is reális áron, de 6 hetesek, se oltás se chip se semmi. Valaki akinek van ilyen kutyusa tudna segíteni? Hogy mi mennyibe kerül? Hányszor kell oltani őket, szobatisztaságra, hogy tudom nevelni stb. Minden érdekel ami a kutyussal kapcsolatos.Köszönöm

2015. jan. 18. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hat hetesen törvénytelen elhozni, legkorábban 8 hetesen lehet! És nem is biztos, hogy bischoncsak azért, mert azt mondják! Egy szaporító árulja őket. Ugye nem akarsz így járni?

[link]

Ha fajtatiszta kutya kell, KENNELT ÉS TENYÉSZTŐT KERESS! Ők bár drágábban adják, kapsz hozzá törzskönyvet, láthatod, h a szülők nem rokonok, betegségre szűrtek, és garanciát vállal a kicsire!

2015. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Bocsi, gyorsan írtam. A tenyésztők oltással, chippel adnak kicsiket, ez fontos is! Megvan, hogy mikor milyen oltást és féregtelenítést kell kapniuk! Mert a féregtelenítés is fontos!
2015. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Csak is 8 hetesen 2 oltással chippel vegyél kutyát.Agyon vannak szaporítva a bichonfélék így jó lenne ha megbízható helyről vennél kutyát.Különben megjárod.

Sajnos,nem sajnos normális helyről 90-100 ezer ft környéke egy kiskutya. De az fix,hogy bolognese és nem uszkár mix!!


Nem egy ismerősöm vett 20-30 ezres "bolognese-t" csak éppen köze nem volt hozzá,uszkár,westie,havanese mixek voltak.

Persze amíg kicsi nem látod,hogy mi lesz belőle.Aztán majd jó pár hónap múlva szembesülsz,hogy kiadtál egy keverék netán beteg kutyáért 20-30 ezret.Hol ott menhelyről is hozhattál volna ki ennyi erővel és ott még nem is kellett volna ennyit fizetni.


Amúgy 3-4 oltás kell a kölyöknek,de dokitól és vakcinától függ,hogy mennyit kell,hogy kapjon.De a tenyésztő az első kettőt beadatja így neked már csak egyet vagy kettőt kell.

2015. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

A reális ár egyenlő azzal, hogy spórolsz a kutyán az egészsége és az idegrendszere rovására. A fajtát, se a saját kutyádat sem tiszteled meg, hisz egy mocskos szaporítót támogatsz. Hacsak nem azért kell, hogy villoghass vele az ismerősök előtt, ne a kutyán akarj pénzt megtakarítani! Egy fajtatiszta, egészséges kutya 100.000 ft-ba kerül, ha ennyit nem akarsz rászánni, akkor tegyél le a kutyáról, vagy menj be egy menhelyre!

De miért a kutyán akarsz spórolni? Gondolom egy új mobilért kifizeted a 200.000 ft-ot is, akkor a kutya miért nem ér neked semmit?

2015. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Néztem több oldalon és ezek a fajta kutyusok 20 ezertől-100 ezerig mozognak. Vettem egy könyvet amiben több oltásról írnak féregtelenítésről stb,ezért is gondoltam, hogy segítségek kérek olyantól akinek van tapasztalata. 20 éven keresztül kertes házban éltem, német juhászom és egy magyar vizslám van,amit sajnos otthon kellett hagyni szüleimnél. Ezért szerettem volna magamnak egy kiskutyát, kiskorom óta úgy éltem, hogy volt háziállatom. És mellesleg ezt nagyon utálom, hogy úgy próbálnak megítélni, hogy nem is ismernek, nincs 200ezer forintos telefonom egy Samsung galaxy minim van amit ezelőtt 4 évvel vettem, a diákmunkás fizetésemből, és nem spórolni akartam a kutyán egyszerűen csak nem vagyok tisztában hogy egy ilyen kutyánál, milyen oltások kellenek, mennyibe is kerülnek stb stb. Nem azért szeretnék kutyát venni, hogy tönkre tegyem, hisz milyen ember az olyan? Természetesen kerestem kutyaiskolát és próbálok "segítséget" kérni olyanoktól akik többet tudnak mint én, nem kellene rögtön támadni a másikat. Köszönöm! A többieknek pedig köszönöm a segítséget, így más utat választok, szép napot mindenkinek!
2015. jan. 19. 11:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Senki nem támadott le!

De kérlek, értsd meg: a szaporítók olcsóbban árulják a kölyköket. Ennek az az oka, hogy azt sem tudják, nem tesók-e a szülők, vagy más rokonságban nem állnak-e, és sem az anyakutya, sem a kölykök nem kapnak meg SEMMIT, amire szükségük van! És meg is él belőle, mivel folyamatosan elleti a szukákat, egy alomban ha születik neki 5 kölyök, az már 100 ezer forint, ha csak egy 20 ezerért adja.

Ezzel szemben a tenyésztő leszűreti a kutyáit, kiváltja a kennelnevet, gondosan megválogatja a párosításokat. A fedeztetéstől a kiskutyák gazdisodásáig mindent figyelemmel követ, és legkorábban 8 hetesen adja el őket. Előbb amúgy is törvénytelen, de a szocializáció miatt is fontos ez a két hét. Ha tovább maradnak az anya mellett, az csak jó :) Ezek a kutyák ugyan drágábbak, és megválogatják, hova adnak kölyköket, de ha bármi baj beütne, a tenyésztőre számíthatsz!

És vannak törzskönyves szaporítók is. Ők nem adnak törzskönyv nélkül adják a kicsiket, őket is érdemes kerülni. A bichonoknál főleg, mert tényleg boldog boldogtalan szaporítja már őket.

2015. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, de ahogy már írtam azért kértem segítséget,mert nem tudtam. Nálunk otthon nem hallottam ilyet Lüszikét is mikor megvettük (ő egy magyar vizsla) adták az oltáskönyvét, törzskönyvét semmi probléma nem volt.Viszont ezekről a kutyusokról semmit nem tudtam, és mivel panelba élek jelenleg azért gondoltam, hogy azért ide nem hozok nagytestű állatot, hisz kinek lenne jó? És itt a szomszédnéninek pont ilyen kutyusa van, imádni való, azért gondoltam, hogy utána érdeklődök. Nem hoztam el a kutyát, szóltam az eladónak, és nem akartam elhinni,mikor mondta hogy mind az 5 kiskutyát akik 6 hetesek, egy vevő vitte el, 50 ezerért. Na mindegy igazából ez már nem rám tartozik, és köszönöm mégegyszer a segítséget.
2015. jan. 20. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, h 8 hetes kortól lehet legkorábban elhozni, kb egy éve lett törvény, ezért sokan nem is tudják. Aki meg elvitte a kölyköket, nyilván szaporító.
2015. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!