Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megnevelni a...

Hogy tudnám megnevelni a kutyámat?

Figyelt kérdés

Most került hozzám egy kb. 7 éves Bishon Bolognese kan kutyus. Igazából jó kutya, de csak addig amíg velem lehet, amint kiteszem a lakásból a lábam mindenre rászarik, és ami szétszedhetőt elől hagyok, azt szét is szedi, ja és persze jó sokáig ugat, amitől szomszédok agybajt kapnak.

Továbbá séta alatt inkább ő sétáltat engem, nem pedig fordítva, és igazából hiába szólok rá. Eddig kertes házban lakott, és azt mondták róla, h nem nagyon volt kutya közösségbe se, viszont hyperaktív is. Az előző gazdijuknak külföldre kellett utazniuk, így én befogadtam.



2013. szept. 25. 16:20
 1/3 szerencses85 válasza:
Valahogy próbáld rászoktatni, hogy te vagy az úr a házba, és megmutatni, vagy valami olyat csinálni mikor rosszat csinál, amit ő is rossznak tart ha csinálod vele.
2013. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gyere kutyasuliba, mi is most járunk :)

az otthoni rongálás a szeparációs stressz lehet a szocializációt meg megoljda a suli :)

mi most szocializálódni járunk nagytestű kutyussal, de még yorki is van az órán :)

2013. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, h ugye egy hete került még csak hozzám, és még annyira én se ismerem, ill. a kutya nevelés is igazából új számomra, mert nem volt még soha kutyám.

Szeretem őket, de vagy nem lehetett, vagy én nem mertem felvállalni, viszont ez a kutyust nagyon nem bírtam ott hagyni! :)

A kutyasuli jó ötlet, nézek is itt vhol a környékemen, remélem 7 évesen még, azért nem késő kioktatni...ettől egyébként tartottam még, mielőtt igent mondtam rá.

2013. szept. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!