Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fenntartása kerül...

Melyik fenntartása kerül többe, illetve összességében mi kerül több pénzbe egy akvárium vagy egy kutya?

Figyelt kérdés
szeretnék mind kettőt de most anyagilag azt engedhetem meg ami kevesebb pénzbe kerül. Akvarisztika csoportba is akartam írni de nem lehet egyszerre 2 helyre kiírni a kérdést :( Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 19. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

hosszú távon egy akvárium sokkal de sokkal olcsóbb!


az induló összeg az akváriumnál több, mintha örökbe fogadnál egy kutyát, de utána ha már megvan az akvárium szinte semmit nem kell rá költeni, csak az a kis áram, ami viszi a levegőztetőt/szűrőt és a világítás, ez egy kutya tartásához képest semmi. és ott nem igen történhet olyan esemény, amire 20-30, vagy akár 100 ezret kéne költeni, míg egy kutyánál igen.


hogy csak egy példát mondjak, van egy talált kis öreg keverékem, megtaláltam, megszerettem és rá pár hónappal elkezdett sántítani (előtte láncon tarthatták, ott nem igen tudott mozogni, én meg ugye vittem sétálni) - egy viszonylag egyszerű könyök műtét az utókezeléssel együtt több, mint 100.000 ft volt... ha van egy kutyád, akit szeretsz akkor bizony ki kell fizetni az orvosi kezelést, ami nem olcsó ám!


de ha a kutyának nincs baja, akkor is egy kombinált oltás, évi 2 féreghajtás és a kaja (még ha olcsóbbat adsz is neki, vagy főzöl rá) éves szinten minimum 30-40.000 ft, bár normális kajával ennél jóval több, egy akváriumra sose költesz el ennyit.


ott azonban a beszerzés drága, egy 100 literes akvárium már egész jól néz ki, ha használtan veszed olyan 15.000, abba a szűrő/levegőztető egy olyan 5000, a lámpa rá még úgy 8-10.000 (ha olyan fénycsövet veszel, amivel a növények életben maradnak és nem lep el az alga) és akkor még bele a halak, növények, berendezés, szóval egy olyan 40-es körül áll meg...


de amúgy olx-en, meg jófogáson árulnak akváriumot mindenestül, felszereléssel, halakkal együtt, csak átköltöztetni kell.


azonban az akvárium csak egy dísz, míg a kutya társ.


ha olcsó állatban gondolkozol még a teknőst lehet javasolni, vagy ami értelmes is az a papagáj, mondjuk egy hullámos, vagy nimfa pár használt kalitkával egy 20-asból megvan és annak olcsó a fenntartása, de azért jobban megvan az állat élmény, mint egy akváriumnál.

2015. jan. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Attól függ, mekkora. A kutya is, meg az akvárium is.

Főleg az akváriumnak számít a mérete.

Használtan nem javaslom megvenni, se szettet, se semmilyen készre szerelt akváriumot, mert 99%-ban egy rakás szar a műszaki felszereltsége.

Ha viszont működőképes technikát raksz össze, az távol áll az előző válaszoló árszintjétől, kb duplájába kerül.

És az még csak egy low-tech alap akvárium, szó sincs egy felső kategóriás növényesről.

És akkor még valamire rá is kell tenni... láttam már 300 literes akváriumot, ami 1 millió körül állta meg.


Az se föltétlenül igaz, hogy ne lehetne rákölteni évi 30-40 ezret. Vagy hogy ne adódhatna 30ezres kiadás. Mondjuk annyi egy külső szűrő, ami egy gép, ergo elromolhat.

"Orvosi " költségek ugyanúgy lehetnek, bár orvos ritkán foglalkozik díszhalakkal, (de azért van ilyen) a rendes gyógyszerek az akvarisztikában se olcsók.


Mindent összevetve, hosszútávon olcsóbb az akvárium. Ha az az akvárium közepes méretű, és felszereltségű.

Lehet úgy akváriumot összerakni, és üzemeltetni, hogy 15 év alatt se kerül egálba mondjuk egy tacskó tartásával.

2015. jan. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az igaz, amit az első mondott, hogy a kutya társ, az akvárium ...nem az. Nem csak dísz, de társnak nem nevezném.


Egy kutyával lehet kommunikálni, átérzi az érzéseidet, hallgat rád, gyakorolhatod vele a kommunikáció egy primitívebb formáját, ha jól bánsz vele, hosszú távon kiegyensúlyozottabbá tesz.

Az akvarisztika egy végtelen hobbi. Betekintést nyersz a természettudományok szinte mindegyikébe, egy bizonyos szintig.

Kémia, biológia, földrajz, fénytan, botanika, genetika... 10-20 év múlva is lehet mit tanulni, fejlődni.


Eléggé más kategória, el kell döntened, melyikhez van most jobban kedved. Egyik se kis felelősség, hiszen az állatok élete sose az.

Ami még nagyon lényeges különbség, a ráfordított idő!

Egy kutyával nagyságrendekkel többet kell foglalkozni, mint egy akváriummal!

2015. jan. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
A kutya költségei kiszámíthatatlanok. Az öregemmel egy kezemen meg tudom számolni, hogy 10 év alatt hányszor kellett dokihoz mennünk oltáson kívül, a kicsi meg félévente benyal valamit, vagy szétveri magát valamivel, amiért aztán súlyos tízezreket ott hagyok a dokinál. Szóval ha problémásak az anyagiak, én nem ragaszkodnék a helyedben kutyához.
2015. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Kutya is van, meg aki is.

A halak lófittybe se kerülnek, de jó nézni őket egy-egy nehéz nap után. A 160 lityis akit most cseréltem vissza egy 80 lityisre.

Engem nem érdekel a spéci állvány, fény, domború üveg. Sima téglalap aki, megy strapabíró kis asztalszerűn, tetején plexi meg neon. Egyedül a szűrőre költöttem nagyobb összeget.

2015. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az akvárium olcsóbb, de egészen más műfaj, mint a kutya. (Nekem kutyám volt, most akvárium van.) Ha nagyon alapszinten gondolkodsz, akkor egy kis akváriumot kb. 20 000 forintból el lehet indítani - nagyon alapszinten, de működőképesen. A fenntartási költsége pedig szinte nulla - persze ha fejlesztgeted, veszel egy-egy jobb felszerelést, új dekorációt, vagy lecseréled egy nagyobbra (esetleg beállítasz egy második / harmadik akváriumot), úgy már egészen sokba tud kerülni. Ha az elején nagyon spórolsz, akkor később valószínűleg úgyis lecseréled a gyengébb cuccokat, és így végül többet költesz rá, mintha eredetileg is jó holmikat szerezték volna be.


A kutyát oltatni kell, féreghajtó kell neki, és persze eledel. Így a "fenntartási költsége" több, és ha beteg, akkor jó eséllyel nagyobb a plusz kiadás, mintha az akváriumban kellene kicserélni valamit.


A halakat lassan oldódó tápokkal magukra hagyhatod akár két hétre is, a kutyához viszont minden nap haza kell menni vagy gondoskodni kell róla, hogy valaki megfelelően ellássa, ha ehhez nincs rokon / ismerős, akkor az is elég sok pénz. A kutya lényegesen több idődet köti le, mint a halak.


Ennek ellenére csak anyagi alapon nem választanék halat, ha kutyát szeretnék. Inkább aszerint dönts, hogy melyik állatot érzed magadhoz közelebb, és melyiknek tudsz jobb körülményeket biztosítani.

2015. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!