Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? (Kérlek, értelmes válaszokat! )

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban kaptam egy kutyust. Nagyon szeretem, a mai napig tisztességesen gondozom. A nyáron szerettem volna két tengerimalacot, de anyukám lebeszélt róla. Aztán most egy hónapja sikerült megegyeznünk egy akváriumban (annak most alakult ki a bacikultúrája (akvaristák tudják:D), így két hal most lett betelepítve, de majd még jön a többi hal), amit úgy sikerült, hogy megegyeztünk, én gondozom, nekem kell csinálni vele mindent(ami teljesen oké), de a mostohaapám irodájába lesz, hogy ott legyen afféle hangulatteremtő, stresszoldó. Az akváriummal kapcsolatban megvannak a terveim, nagyon lelkes vagyok ezzel kapcsolatban is. Úgy érzem az állataimról felelősség teljesen bánok. Viszont nagy az állatimádatomnak köszönhetően máris vágyom egy új állatra. Ez a lelkesedés pedig azért baj, mert a dolgokba anya úgyse menne bele. De nem tudok mit tenni, imádom az állatokat. Most például egy hörcsögre vágyom nagyon. (Ezek pedig nem kezdeti lelkesedések, én ha kapok valamit, akkor törődök vele, főleg ha egy állatról van szó, azaz nem kezdeti lelkesedés).

Állatbolondok, nektek is volt ilyen?

Előre is köszönöm, egy 14 éves állatimádó. :)



2012. máj. 1. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze énis igy vagyok.most kaptam akvariumot,demár kutyusra vágyom.Volt 2 hörcsogom,1 tengerimalacom,régebben voltak halaim,most ujra lettek.Lovat szeretnék most perpillanat. :)
2012. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen, sajnos teljesen normális. (Azért sajnos, mert a hobbinkat egy idő után már nem lehet bírni pénztárcával, idővel, stb.)

Én például madárpókokat tartok, abból is több fajt, de mindig többet akarok. Imádom a botsáskákat, abból is tartok, és még szeretnék is. Ott vannak még a különféle rózsabograk, csótányok és az egzotikus imádkozósáskák...

És most még kitaláltam, hogy újra szeretnék én is halakat, meg esetleg teknőst... :)


Ilyenek az állatok... :)

2012. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igen, ne aggódj ez teljesen normális. Én is így vagyok ezzel. Szintén 14 éves vagyok, van egy nyuszim, de mellé egy cicát is szeretnék. A mamámnál van egy kutyus, akit szintén imádok. Voltak már hörcsögeim, papagájaim, tengerimalacom, és még egyéb sokféle állat is. (Persze nem egyszerre) Mindig mikor újat kaptam nagyon örültem, de egy-két hét múlva mindig valami újat is szerettem volna. (Természetesen a meglévő mellé) Panel lakásban lakunk, és mindig is vágytam egy kutyusra (Ide nem lehet, mert ekkora helyen ez állatkínzás lenne), de remélem egyszer kertes házba költözünk és akkor majd lehet...
2012. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, meg nyugodtam kicsit. De most tényleg úgy szeretnék egy hörit, már régebben is szerettem volna, de arról csak magamban álmodoztam, meg se mertem említeni anyukámnak, mert tudom kiakadt volna. Ha meg most ballagásra kérnék, azzal az volna a gond, hogy úgyse venne, hanem inkább kitalálna valami mást magától, mint hogy közreműködjön egy újabb állatba. Pedig azt nem mondhatja, hogy ne gondoskodnék róluk, elég alapos is vagyok ez ügyben, szóval... Hát, talán megpróbálkozom vele, de előbb mindenképp betelepítem az akváriumot a tervek szerint, hogy aztán ne az legyen, hogy azt meg majd "otthagyom" (anya képes kételkedni bennem.... :D). Mert amúgy azt is nagyon szeretem, olyan szép, meg jó nézni, és takarítani is nagyon szeretem, meg rendezgetni, meg csak úgy megfigyelni a halakat. :)
2012. máj. 2. 18:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Upsz... Most olvastam újra a kérdés alatt a magyarázatot és elég sok helyen érthetetlen és sok az ismétlés. Bocsánat a hibákért!
2012. máj. 3. 06:34
 6/8 anonim ***** válasza:

jaja volt olyan hogy egyszerre voltak egereim tengerimalacom hörcsögöm teknősöm, akváriumom nyuszim kutyám lovam sajnos ez azóta meg csappant, de nem a gondozás vagy a rájuk fordított időm hiánya és egyéb okok miatt :D

De nekem is elköltözés után sikerült....

2012. máj. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, azt hittem ez egyedi és szimplán hülye vagyok! :)

Örülök, hogy más is járt már így... :)

2013. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menhelyeken szokott lehetőség lenni arra, hogy megsétáltasd, játsz a kutyusokkal. Nézz körbe, hogy milyen menhelyek vannak a közeledben, érdeklődj efelől. Ez mindenkinek jó. A kutyusok kijöhetnek a kenelből, te élvezed a társaságukat, és még pénzbe se kerül, sőt még elköteleződésbe sem. Próbáld ki!
2023. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!