Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben különbözik az angol...

Miben különbözik az angol bulldog és az angol bulldog mix? Méretben különbözik?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy angol bulldogot. Néztem hirdetéseket, elég drágák laikus vagyok szóval ezért nem is gondoltam hogy ennyi pénz. Viszont láttam hogy sok angol bulldog mix kiskutya van fent elfogadható áron. Köszi a válaszokat. :)
2015. jan. 19. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a keverék is megfelel, miért nem a fajtamentésnél, vagy menhelyeken keresgélsz inkább?

Az angol bulldog azért is drága, mert gyakran csak császárral tudnak megszülni, meg egyébként is kényes fajta.

2015. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem rosszul fogalmaztam. Mix alatt, angol bulldog és amerikai bulldog keresztezését értem. Tényleg tök kezdő vagyok a témába.
2015. jan. 19. 15:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja az más én is félreértettem.Segíteni nem tudok de azt mondhatom hogy télleg kényesek.A hideget nem nagyon szeretik.
2015. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mix az keverék, van benne angol bulldog is, jó esetben talán hasonlít is rá.
2015. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A mix újabban divatos megnevezése a keverék, vagy korcs (bár utálom ezt a szót) kutyáknak. Ilyenért viszont ne adj pénzt, inkább keress menhelyen, fajtamentésnél.

Ha fajtatiszta kutya kell, akkor pedig bele kell nyúlni a zsebedbe. De a pénzedért cserébe jó genetikájú, jó természetű kutyád lesz, aki valóban olyan, mint a standard.

2015. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2015. jan. 19. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel a kölyöknek nem lesz tk-e, így azt sem fogod tudni, hogy igazából milyen keverék is. És pont ilyen keverékek vannak ezer számra a menhelyeken is, még kölykök is, így inkább onnan hozz ki egy kutyát, ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen.

De ha a bulldogok egyébként tetszenek, ajánlom a NOÉ bulldog fajtamentését.

2015. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mesteryoda válasza:
Sziasztok!Nem osztom az előző hozzászólók véleményét! Az örökbefogadást támogatom és is, de a mix kutya nem korcs. Neves tenyésztők is foglalkoznak mix kutyákkal. Vagy új fajta létrehozása céljából (a most ismert kutyafajták is így lettek), vagy küllemben nagyon hasonló kutyákat vonnak be a tenyésztésbe hogy csökkentsék a fajtára jellemző genetikai és egyéb betegségek előfordulásának kockázatát és így egy sokkal egészségesebb társat kapsz. (angol bulldognál nagyon valószínű hogy beteges lesz, de ha "egészséges" is akkor is nagyon kényes) Pl: 100% angol anya+ 75%angol és 25% fehér boxer vagy amerikai bulldog apa= Gyönyörű kiskutya. Mivel állt. a jó gének öröklődnek (ezért él tovább a keverék)válószínű hogy egészségesebb lesz mint az agyontenyéstett fajkutya. Vigyázz a szaporítókkal, de éljenek a mixek!
2016. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mesteryoda válasza:
Sziasztok. Elfelejtettem mondani hogy több Fajkutyám volt, sajnos én is mindig csak azt akartam: Roti(ideggyenge) amerikai bulldog(daganat és állandó dermatológiai probléma) angol bulldog a családban( 4 évesen szívroham amíg élt folyamatos dermatológiai és légzési gond és műtétek meg gyógyszerek mindenre)francia bulldog(izületi dermatológiai probléma daganatos betegsége miatt el kellet altatni a drágát)
2016. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!