Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnénk de társas...

Kutyát szeretnénk de társas házban lakunk?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyát, de mivel társas házban lakunk nem tudom, hogy ilyenkor mi a szokás, szabály. Kell szólni a közös képviselővel? Kell a lakóktöl engedélyt? Vagy csak símán befogathatunk egyett?
2015. jan. 20. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
En nem kertem engedelyt senkitol,de nalatok lehet hogy kell.en azt javaslom mond el a kozos kepviselonek.
2015. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az a leendő kutya huzamosabb ideig nem ugat, nyüszít, kapar vagy randalírozik a lakásban amivel a többi lakót zavarná, akkor senki se szólhat bele, hogy a saját lakásodban kutyát tartasz. Ettől függetlenül ha úgy ítéled meg, hogy a jó szomszédi viszony miatt illik előre szólni, akkor megteheted, legalább megtudod, hogy ki hogyan viszonyul a témához. De a lényeg, hogy max. a véleményüket mondhatják el, addig viszont nem szólhatnak bele, amíg az ő életminőségüket nem befolyásolja a te kutyád.
2015. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem kérdezném meg őket, mert akkor már eleve feljogosítva éreznék magukat arra, hogy beleszóljanak, hogy legyen-e kutyám vagy sem, mit csinálhat, mit nem, stb, aztán ha nyüszít kettőt, máris jönnek majd, hogy ők megmondták, stb. Nem kell hozzá engedélyük.


Én azt javaslom, hogy bár jó, ha az első napokban a kutyával vagy, hamarabb megszokják az egyedüllétet, ha már a kezdetektől fogva egyedül vannak egy kicsit minden nap, nem pedig egy hét szabi után lepődnek meg, hogy elmész 8-9 órára.

2015. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha picit tanítod a kutyát arra, hogy hogyan éljen kulturáltan az emberek közt, akkor mindenki szeretni fogja.


Mi nem kérdeztük meg, csak hoztunk egy kutyát. 2 hónap mulva mégegyet. Amikor elkezdett valamelyik ugatni, mondjuk neki, hogy NEM, és kapott egy kis pofont, így egyből leszoktak az ugatásról.


Az ugrálásról is le kellett szoktatni, hogy ne koszoljon össze másokat. Amikor rámugrott örömében, mondtam neki, hogy NEM, és lenyomtam a földre, mondtam neki, hogy ÜL. De előbb megtanítottam neki az ÜL parancsot, azt már ismerte. Aztán azt, hogy OTTMARADSZ. Amikor nyugton maradt és nem ugrált, kapott jutalom falatot, nagy dícséretet és ölelést. 1 hét alatt leszokott róla.


A másikat a nyalásról kellett leszoktatni. Az mindig mindenkinek a kezét nyalta. Azt csináltam, hogy simogattam, és amikor elkezdte nyújtogatni a nyelvét, megpöcköltem az orrát. Így rájött, hogy nem érdemes nyalogatni, de azért ott állt hogy simogassam. Kitartó orrpöcköléssel sikerült leszoktatni végül a nyalogatásról, bár néha még elkezdi, akkor emlékeztetni kell rá, hogy ne csinálja.

2015. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
El kell olvasnod a házatok házirendjét. Ma már sok helyen nem engedélyezik a kutya tartását a házban. Fura dolog ez, hiszen jogilag nem korlátozhatnak ebben, gyakorlatban meg lehetősége van a háznak tiltó rendeletet hozni.
2015. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Budapesten lakom. Vidéken ugyan csak társasházban laktunk de ott mindenki mindenkit ismer. Így ebből nem volt gond. Felelős kutya gazdi szeretnék. :-)
2015. jan. 20. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!