Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tortenik egy kutyaiskolaban...

Mi tortenik egy kutyaiskolaban? - tobbi lenn

Figyelt kérdés

Jelenleg kulfoldon elek, es befogadtunk egy menhelyi kutyat. Szocializacios problemai vannak emberekkel, kutyakkal is (velunk nem, az OK). Kutyaiskolaba akartuk vinni ezert korbeneztunk a varosban milyen lehetosegek vannak.


Ket kutyaiskola van, ketfele modszerrel.

1. rohadt draga es rovid, 40 euro/fel oras alkalom. Pasi megnezi a kutyat, tippeket ad mit gyakoroljunk otthon, legkozelebb megnezi mit fejlodtunk es uj tippeket ad.


2. olcso es hosszu, 10 euro/2ora, mas kutyakkal egyutt. A pasi ormester stilusban parancsolgat a kutyaknak, a kutyak rettegnek, de megcsinaljak amit meg kell tenni.



Velemenyek? Mi egy "idealis" kutyaiskola stilusa?



2015. jan. 20. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak ez a kettő? Más nincs? Biztos?

A második pont semmire sem lenne jó, szóval ha tényleg ezek közül lehet választani, akkor nyilván az első, hátha megéri a pénzét és már az első alkalomból is sokat tudtok profitálni.


Szocializáiós, rehabilitációs csoport, terápiás kutyás foglalkozás nincsen?

2015. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos kisvaros, kiolvastam az egesz internetet, ertelmes tavolsagon belul csak ez a ketto van...


Az elsovel az a gondom, hogy iszonyu draga, es a kutyanak szoknia kene, hogy mas kutyak es emberek is lehetnek jo fejek. 30 perc alatt esely se lenne fejlodest elerni e teren...


(ja es kutyafuttato sincs a varosban, ezert csak a suliban tudna szocializalodni)

2015. jan. 20. 11:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahonnan örökbefogadtátok, a menhelyen nem volt kutyaiskola? Nem dolgoztak önkéntesek, nem sétáltattak? Én itthon fogadtam örökbe, azon a (luxus) menhelyen minden kutyát megtanítottak pl. pórázon járni, az alapokra, más kutyákkal együtt dolgozni. Ha másképp nem megy, szerezz be könyveket.
2015. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém egyet nem akart megérteni: séta közben a kerítésen belül őrjöngő másik kutyához ne húzzon oda, ne acsarkodjon. Ma már elég egyszer kimondani: hagyd és úgy megy végig a járdán, hogy oda se néz az őrjöngőre. Próbáld ki: ül, áll, feküdj, gyere, hagyd. Ezek az alapok.
2015. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem azalatt a 30 perc alatt fog végbemenni a fejlődés, hanem attól, hogy 30 perc alatt olyan tanácsokat kaphatsz, amiket napi szinten gyakorolva fejlődhettek. A kutyaiskolában is csak megmutatják, gyakoroljátok két órán át, de ha a hét többi napján nem foglalkozol a kutyával, nem sok eredménye lesz. Ráadásul gondolom engedelmességi képzés folyik, ami jó dolog, de ha szocializációs problémák vannak, sanszos, hogy pont egy kalap kakát fog érni a kutyának.


Azért én megkérdezném a menhelyet, helyi kutyásokat, fórumokon érdeklődnék, hátha tudnak ajánlani valakit, aki nem biztos, hogy hirdeti magát és talán nem is olyan drága.

2015. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Magyar menhelyrol jott a kutya. Igazabol az alapok mennek mar, ul, fekszik, egesz jol megy mellettem, beenged maga elott az ajtonal stb.


Probalok utanaolvasni mindennek, es amit egyedul meg lehet oldani azt nagyjabol mar egesz jol kezdi tudni. Viszont egyedul nem tudom megmutatni neki hogy kell szeretni/elviselni idegeneket es mas kutyakat.


Ami a gond:

- hozzank jovo vendegeket ugatja, nekik menne, ha engednem.

- utcan ha valaki hozzamszol, megugatja

- setaltataskor ha poraz nelkuli kutya hozzank jon, menekulne elole, de mivel velem porazon van igy nem tud -> egy bizonyos pont utan nekimegy a masik kutyanak.

2015. jan. 20. 12:37
 7/10 A kérdező kommentje:

# 5

Az allatorvos a 2. iskolat ajanlotta. En megteszem ami tolem telik, hetkozben gyakoroljuk a setat, es parancsokat.


De ha szocializacios problemak vannak, mi mast tehetnek mint iskolaba vinni?

Ezt most igy komolyan, mint tanacsot kerdezem. Mint irtam, itt sajna kutyafuttato nincs, es poraz nelkul nem merem odavinni mas idegen kutyahoz, foleg hogy egy kutyas ismerosom sincs itt.

2015. jan. 20. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:

"Viszont egyedul nem tudom megmutatni neki hogy kell szeretni/elviselni idegeneket es mas kutyakat. "


Ez az "őrmesterrel" se fog menni. Nála nem azon lesz a hangsúly, hogy jófej kutyád legyen, hanem azon, hogy hatalmi eszközök bevetésével gyorsan és pontosan üljön és feküdjön. Nem fogja póráz nélkül összeengedni más kutyákkal játszani, nem fogja emberekhez, álltokhoz és egyátlanán az emberi környezethez szocializálni. Ez mindenképp a te feladatod marad bármelyiket is választod. Az első esetben az egyéni képzés során legalább lehetőséged van személyre szabott segítséget kapni olyan területen, ahol problémák vannak. Én megpróbálnám azt, legfeljebb ha nem jön be, nem mész többet ahhoz a pasihoz se. Ezen felül egyszerűen nem fogod megúszni azt, hogy más kutyásokkal ismerkedj és emberek közé vidd a kutyádat, ha szocializálni szeretnéd! Kénytelen leszel magad megteremteni a feltételeket, magad köré kell gyűjtened más, jófej kutyásokat és együtt elengedni a kutyákat valahol biztonságos szabad területen. Általában Magyarországon se kutyafuttatókban ismerkedünk. Azok kicsik, unalmasak, a szűk tér miatt nagyobb a valószínűsége a konfliktushelyzetek kialakulásának is. A legtöbb komoly kutyás a település melletti erdőkben/mezőkön találkozik egymással, vagy a parkokban. Másrészt pedig menni kell be a városba is ahol sok az ember, sok a jármű, de ott persze pórázon kell tartani a kutyát.

2015. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogyan szeretnéd úgy szocializálni, hogy

- a vendégeidhez nem engeded oda

- másik kutyához nem engeded oda

- azt sem engeded, hogy pórázon megnyilvánuljon, illetve nem lépsz közbe?


Ezek a problémák csak úgy tudnak megoldódni, ha a kutyát hagyod, hogy kommunikáljon és korrigálod, ha nem megfelelően kommunikál. Nem visszafogod, se kézzel, se pórázzal.

Ha mégjobban be akarod stresszelni, akkor a második opció tökéletesnek hangzik, tutira megtanul a kutya szépen ülni, feküdni, követni, de hogy attól nem fog szocializálódni, hogy lát 10 másik kutyát ülni, feküdni, követni, az hétszentség.

2015. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Esetleg az első suliból az oktató nem tudna házhoz menni? Annak több értelme lenne, főleg eleinte...aztán később mehetne a csoportos szoci
2015. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!