Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Cranberry cottage border...

A Cranberry cottage border collie kennelben a tenyésztő saját maga ad nevet a kiskutyáknak vagy a vevő választhat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Van egy törzskönyvi neve, de választhatsz neki másikat. Nyilván nem kell a törzskönyvi nevén hívni az ebet, lerövidítheted azt, vagy válassz másikat, ami neked tetszik! :)
2015. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A törzskönyvi név mellé egy hívónevet engedélyeznek bejegyezni.
2015. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden tenyésztő maga adja a kiskutyák törzskönyvi nevét, szokás szerint úgy, hogy egy alomban azonos betűvel kezdődnek a "keresztnevek", tehát mondjuk az első alomban mindegyik kutyus neve Cranberry Cottage A....

Hívónevet a leendő gazdi ad, amit akar.

2015. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem minden tenyésztő, nekem egy borderem van és egy labim, mindkettő TK nevét én választottam, nyilván úgy, hogy passzoljon a kennelnévhez. De vannak tenyésztők akik megengedik, hogy a tulaj adja a TK nevet, amennyiben már pl. apró korában lefoglalta.
2015. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a szálkás tacsimmal voltam úgy, hogy a tenyésztő megkérdezte, hogy melyik nevet szeretném a kutyámnak azok közül, amiket ő kitalált.

Egyébként rosszul választottam: Ádáz. Tényleg az volt. :)

2015. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jajjj nem ugyértettem bocsesz :/ hanem hogy oké a tk-s nevet maga adja, de a hívónevét? Mert van egy olyan kennel ahol pl.: az 'a' alomba minden kutya neve aval kezdődik.
2015. jan. 24. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:
A tenyésztő ad egy nevet, te pedig megváltoztathatod arra, amire szeretnéd!
2015. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kutyáim neve:

Grey Devil Bertold: Buldózer

Calabria Azure: Aramis

Dankó-Lurkó Ádáz: Mozart

Flaming Mirage Goldfinger: Dexter


Szóval a hívónévnek semmi köze a kutya tk-s nevéhez.:)

Ha te Morzsinak akarod hívni az "A" alomból való kutyád, senkit nem fog zavarni.

2015. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! A tenyésztő fog adni nev vagyis a Vera az alomnak most a "J" alom várható Femitől és Kontitól szóval biztos 'J' betűvel fog kezdődni a kölykök neve . a Mi kutyánknak Isle of May from Cranberry Cottage nevet adta a Vera ,de mi Ajsának hívjuk ....
2015. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!