Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van tapasztalata border...

Kinek van tapasztalata border collie tenyészetekről?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy BC-t, és mivel rengeteg tenyészet van az országban, nem tudok választani. Lehetőleg hobbi vagy munka típusú legyen, a Dunántúlon vagy Pesten legyen a tenyésztő. Max. 150e legyen az ára!

2014. aug. 13. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Real Pearl(inkább kiállitási,de vannak sportosabbak is)

Real Shepherds(van egy kiállitási és egy hobbi szukájuk is)

Dashing Dawn

Border Northwest Hungary(jó teljesitményű munkakutyák)

DE EZEKBEN A KENNELEKBEN NEM KAPSZ 150 EU-ÉRT KUTYÁT.

150 EU-ért csak nem szűrött oltás nélküli kutyát kapsz.Ez pedig egyik kennelre sem jellemző.Azt mondtad rengeteg kennel van az országban.Ez igaz.De ami neked megfelelő szerintem olyan nincs.

2014. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Keresgélj te hátha találsz.

2014. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én 150 ezer forintra gondoltam!! :)
2014. aug. 13. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
150e-ért már simán kapsz bordert. Kérdés mi célra kellene? A Bordermániát még nézd meg ha nem akarsz olyan komolyan sportolni.
2014. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy kicsit későn írok, de ha még nézed, mi most augusztusban, a Real Shepherds-től vettünk az első almukból. 110 ftba került. Viszont el kell utazni a Tiszán túlra. Mi is összesen 6 órát utaztunk oda-vissza kocsival, de megérte! :) Én még a Lucky for you-t tudom ajánlani... Ott általában 150 ft körül vannak az árak, de inkább kiállítási kutyákat tenyésztenek. Nem tudom mennyire számít neked, hogy törzskönyves kutya legyen, de mi a Northwest Hungary kennelnél azt tapasztaltuk, hogy nem adnak törzskönyvet. Már majdnem utaltuk a pénzt, amikor kiderült, hogy nincs. Nekünk nagyon fontos volt, hogy legyen.


Szintén tapasztalat, hogy ne lepődj meg, ha felhívod az egyik kennelt, és azt mondják van eladó kiskutya. Ugyanis van eladó kiskutya, csak nem neked! Ez nagyon fontos, hogy úgy kérdezz rá, hogy számodra van-e. Mert a legtöbb kennel inkább külföldre szeretne eladni elsősorban.

Több kennelt is felhívtunk, először mindedjik azt mondta, hogy van eladó kutyája, mikor másodszor hívtuk, akkor már olyan válaszok jöttek, hogy már lefoglalták, meg, hogy a másik előbb volt, társtulajdonba tud csak adni, már csak 3 hónapos kutyája van (nem pedig 2, amit szerettünk volna) sőt volt olyan is, hogy azt mondta a tenyésztő, mivel azt az almot magának csinálta, természetesen szeretne belőle választani, melyiket tartja meg, és még nem is döntötte el melyiket! Így mégis, hogy vegyünk kutyát?

Úgy, hogy ne higgy annak amit elsőre mondanak!

Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem Real Shepherds-nek legközelebb jövő nyáron lesz új alma. Én azért is ajánlom, mert ez egy teljesen új vérvonal, ugyanis a mi borderünk anyja, most szült először, és a másik kutya is majd nyáron fog először. Igaz nincs sok szűrésük, de az is valami! Különösen a szemre nézik meg őket. Az én kiskutyám anyja 3 betegségre van leszűrve.

Hát akkor sok szerencsét!

Remélem tudtam segíteni! :)

2014. aug. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!