Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már rá példa, hogy...

Volt már rá példa, hogy belétek kötöttek a buszon mikor kutyát szállítottatok?

Figyelt kérdés

Volánbuszra gondolok, azon belül pedig Kisalföld. Nálunk az a szabály, hogy nagy kutyát póráz/nyakörv/szájkosár kombóval lehet szállítani, és buszonként 1 kutya lehet fent, + jegy kell neki. Kicsiknél "kézipoggyász módjára, ölben" szállítva díjtalan az utazás.

Eddig egyszer vittünk a kis 8 kilós tacskó keverékünket buszon, normál esetben nem visszük ölben, de ameddig felszálltunk a buszra ölbe kaptam. Nem szóltak be, jegyet sem kértek, a sofőr jó fej volt, de kíváncsi lennék van-e valaki aki szerencsétlenebbül járt. Illetve belénk köthetnek, ha a fenti módon szállunk fel a buszra? A kutya végig az ölünkben volt, meg se nyikkant, nem csinált oda sehova, kíváncsian figyelgette, hogy hova tűnnek el az emberek leszálláskor :D


2015. jan. 24. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem köthetnek belétek, nincs miért, de sajnos néha van egy-két hülye, aki beszól valamiért... de ezekkel meg nem érdemes foglalkozni.


Én vonaton vittem már többször a kan rotimat, ott volt már kötekedés (mondjuk ő eléggé vehemensen véd, szóval még dolgozunk az ügyön, hogy nyugodtabban lehessen vele utazni).

2015. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nagyon jól ismered a szabályokat ezzel kapcsolatban, ha valaki beléd köt, nyugodtan elmondhatod neki is ezeket a szabályokat, és akkor befogja a száját az illető. De akkor tényleg tartsd be a szabályokat, mert neked is így lesz jogos az érvelésed, ha beléd kötnek.
2015. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyértelmű :)
2015. jan. 24. 11:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tényleg, akik egy fakockába is belekötnének, de ezeket sz@rom le magasról.

Szintén Kisalföld volán használó vagyok egyébként.

Az utazóközönség nagy része általában mosolyogva nézi a kutyáimat (igen, kettő van, és bár tudom, hogy szabálytalan, mégis másként hogy a bánatba szállítsam őket?!) A sofőr sokszor csak legyint, amikor kérem a kutyáknak a jegyet, vagy csak a nagynak számítja fel. Volt már, hogy mondta, hogy vegyem csak le a kisebbikről a szájkosarat, majdnem üres a busz.

Az utasok sokszor szóba elegyednek velem, megsimogatják a kutyákat, kérdezgetnek, bár ehhez hozzátartozik, hogy igyekszem mindig úgy utazni,hogy minél kisebb kényelmetlenséget okozzak másoknak: távol maradni sötét ruhás emberektől ("csöppet" szőröz a kutyám....), nem belegabalyodni másokba, nem útban lenni a leszállóknak stb.

Ami kicsit kínos volt egyszer, hogy a kutyák megszokták, hogy hosszabb utazás után az első megállónál szállunk le. Hát egyszer egy kevéssé frekventált megállóban is megálltunk, kinyitották az ajtót mellettünk, én meg elbambultam, és a 40 kilós kutyám úgy repült le velem együtt a buszról, hogy a lábam sem érte a földet... De akkor is csak kiröhögtek, senki nem kezdett kekeckedni.

2015. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bizony, ölbekutya, kicsi, 3 kg. Felvettünk a kezünkbe, lyukasztottunk neki jegyet, de a busz sofőr szájkosarat akart rajta látni. Mondtuk, hogy ilyen kisméretben nem lehet kapni, de leszállított minket. BKV :(
2015. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vonaton már volt, hogy beszólt a kaller, de csak azért, mert nem vettem észre, hogy kerékpárjegyet adtak kutyajegy helyett... (Árban ugyanaz.) Végül kiegyeztünk döntetlenben.


Egyszer meg, kirándulásból hazafelé távolsági buszon a kiskutyám az ölemben ült hullafáradtan, és egy elégedett sóhajjal a mellettem ülő srác ölébe hajtotta a fejét, egy viszonylag kényes területre.... A srác egy pillanatra megdermedt, aztán végül abban maradtunk, hogy milyen cuki, és nem ismerkedni akarok.

2015. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hálistennek semmi rosszat nem tapasztaltunk eddig, igaz, BKV-n utazunk, ott is pont ilyen szabályok vannak. Metrónál volt 1-szer, hogy ölben vittem, ellenőr félig elbambulva, megszokásból: "szájkosáá" és a végét elröhögte, mikor megnézte jobban, mekkora:)
2015. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :D Jókat mosolygok egyik-másik válaszon :)
2015. jan. 24. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kevésbé szeretnek kutyát buszon látni. Ritkán utazunk szerencsére és ha csúnyán is nézett a sofőr, sosem tudott belénk kötni. 25 kilós a kutyám és egy hatalmas boci. Imádja az embereket, imád túrni, fúrni, kiharcolni a simogatást, de igyekszem mindig figyelni arra, hogy távol tartsam az emberektől és még szájkosarat is rakok rá, ami alatt csak vigyorogva nézelődik.

Ahogy mondták, vannak olyan emberek, akik mindenkibe belekötnek, mindenkire csúnyán néznek, de pont nem szokott érdekelni a véleményük, mi szabályosan utazunk. Egyébként eddig nem igen volt kellemetlen élményünk, max szúrós tekintet a sofőrtől, az utasok reakciója inkább az, hogy "jaajjj de cukii, megsimogathatooom?".

2015. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!