Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hogy gondolkodnak?...

A kutyák hogy gondolkodnak? Mire emlékeznek? Lent példa.

Figyelt kérdés
Az én kutyám menhelyről való, gondolhat e vajon ilyenekre, hogy ő onnét van? Egyáltalán emlékszik e úgymond? Mit gondoltok? Tudom elég érdekes kérdés.
2013. júl. 4. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem igen. Van egy néni, aki a kutyusomnak mindig kaját hordott, míg nem nálunk volt. Ha most meglátja, körbeugrálja, és nem úgy, mint más vendéget.
2013. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam már ezen. A kutyusomat egy szaporítótól kobozták el, aki nagyon durva körülmények között tartotta éveken át. Most pedig olyan boldog, mint ha egész életében nem lett volna gondja.

Szerintem nem gondolkodik rajta, eszébe sem jut a múlt. Viszont ha mondjuk elmennénk oda biztosan elkezdene félni. Illetve elég ehhez egy hasonló helyre menni.

Őt egy pincébe bezárva tartották évekig. Bár más gondja szerencsére már nincs, de pincehelyiségekbe még mindig retteg lemenni, ez nem múlt el.

2013. júl. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Az okoskodók azt mondják, hogy a gazdák reagálják túl.

Nos nekem is menhelyes kutyám van és azt kell mondjam, szerintem is-is.

Ő sokkal életvidámabb és ezerszer hálásabb, mint az a kutyám, aki nem menhelyről volt. Leegyszerűsítve úgy írnám, hogy a menhelyes átélte a rosszat s becsüli most a jót.

De persze ennyire összetetten nem tudnak azért gondolkodni, de emberi nyelvre lefordítva valahogy így megy ez. :)

Ha gondolnak is a menhelyre, akkor sem úgy, mint mi, emberek. De azt érzékelik, hogy régen rossz volt nekik, most pedig jó.

2013. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia szép estét :)

Nem tudom igazán hogy gondolkodnak, erről érdemes lenne olvasni valamit a neten, de egy konkrét példával szolgálhatok:

Szomszédainknak 3 éve lett menhelyről kutyájuk. Volt valami sztori, hogy a régi otthonában sokat vertél kutyakorbáccsal, meg minden és ezért került be a menhelyre. Na de a lényeg az, hogy miután elhozták onnan 2 évükbe került, mire "normális" kutya lett belőle. Azelőtt kb ugatni sem mert, mindentől összetojta magát egy szó mint száz nagyon szomorú értelmét vesztett kutya volt. De 2 év alatt teljesen rendbe jött, ez olyan mint az embereknél amikor szépen kivirágzik valaki mert a gondjai elkezdenek megoldódni :) És ezért is mondják, hogy a menhelyi kutya jobban szeret, mert tudja hogy mitől óvtad meg, honnan hoztad ki. Amúgy nekünk 1 hónapja lett kiskutyánk, nem menhelyi, hanem fajtatiszta 3 hónapos kis csöppség :))

2013. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Valamire biztos emlékeznek. Az én kutyám egy távoli rokonomtól került hozzám, az illető gyakran megverte, sokszor hagyta otthon egyedül, nem etette rendszeresen... aztán lepasszolta nekem, mert ráunt. Én jól bántam vele, hamar kineveltem belőle a kis félelmeit, egy év múlva már barátságos, érdeklődő, mindenkivel kedves volt. Egyik nap eljött hozzánk ez a rokon, a kutya úgy kerülte őt egész nap, mintha még mindig félne tőle. Amikor búcsúzkodásnál álltunk az ajtóban, akkor meg berohant és elbújt, gondolom félt, hogy most elviszi őt "haza". Szomorú látvány volt.
2013. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg hálásabbak mint a nem menhelyiek, bár a kutyák amúgy is azok. :)

Nekem is nagyon életvidám a kutyám, sosem láttam még ilyen ragaszkodó állatot. Mindig a nyomomban van, ha kinyitom az ajtót, már ott van.

Mondjuk nem tudom verték e, mert eléggé félős. Ha kézbe vettem egy seprűt, vagy felemeltem a kezem, mindig megijedt, hogy most akkor kap ő is. Még most is így van ezzel. De nem tudom volt e egyáltalán menhelyen kívül máshol..

2013. júl. 4. 23:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg érdekes. Nem tudom hogy működik a kutyák agya, nem is tudok pontos választ adni csak a véleményemet írom le:

Sztem nem gondolkoznak ilyesmiken, azt biztosan tudom hogy nem úgy "működnek" mint az emberek. Az ember képes elgondolkozni az életén, van egy életfilozófiája, elvei, céljai, de a kutyának nincsenek. Élnek egyik napról a másikra élvezik az élet pillanatnyi élvezeteit(!!!). Viszont vannak érzései és valamilyen szintű gondolatai de nem olyan amilyen az embereknek. Lehet hogy emlékszik a menhelyen lévő dolgokra, pl.: ha meglát egy olyan embert akit ott látott, megismerheti és arra is visszaemlékezhet hogy bánt vele. Tehát nem csak azért van agya hogy legyen, persze abban is vannak eltárolva dolgok az életének egy régebbi szakaszaiból és visszaemlékezhet dolgokra, feljöhetnek régebbi élmények de saját magától nem fog ezen elgondolkodni ilyen téren nem annyira értelmesek. Remélem érthető voltam, érted mire gondoltam.

2013. júl. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja amúgy az én kutyám meg fél(t) a botos emberektől, meg még mindig morog ha valaki hangosan fütyül az utcán. Biztosan verték is, mert ha egy nyugdíjas elmegy mellettünk bottal, még a mai napig megesik, hogy mögém bújik.

Amikor egyszer összevesztünk itthon párommal hangosan, szegén egyből spurizott az asztal alá.

Biztos emlékszik a rosszra, mert különben miért kötné össze ezeket?

2013. júl. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg nem igazán gondolkoznak vagy emlékeznek egyszerűen csak tudomásul vesznek dolgokat, pl.: meglátja a gazdáját tudomásul veszi hogy nem ellenség, és biztonságban van mellette, ezek pedig a tapasztalatokból származnak, ha a kutyát megütöd később ösztönösen rád morog, mer a negatív tapasztalatok egy rossz közértezett alakít ki a kutyába, ha a közelébe mész alakítanak ki benne, de ha kiengeszteled az felülírja ezt a rossz közérzetet. Kb. így tudnám ezt összefoglalni egy mondatban.
2013. júl. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kutya tapasztalatból tanul. Megjegyzi a jót és a rosszat is. És itt nem csak a látványos dolgokra kell gondolni, hanem apró észlelésekre. Elraktározza magában ez jó eredménnyel járt, az meg fájdalommal, éhséggel, stb. Egy életre megjegyzi magának mindet. Persze, a tartósan jó dolog felülírja a rossz élményt, de egy hang, szag, mozdulat előhozhatja.
2013. júl. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!