Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 8 hónapos kutyám állandóan...

A 8 hónapos kutyám állandóan a saját helyére pisil. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja kezdődött azelőtt mondhatni szobatiszta volt

hetente egyszer ha bepisilt de akkor se a helyére. Most meg kivétel nélkül minden éjszaka bepisil és a saját helyére amin alszik, aztán azon fekszik tovább miután ráhugyozott. Mindig csak reggel veszem észre, és hát hiába szidom le nem tudja már hogy miért kapja. Még akkor is beszokott pisilni ha egyedül van itthon persze akkor is a helyére. Egy törölközőn fekszik mindig, ugye amit állandóan cserélni szoktunk így mindig másik van alatta. Azt még meg tudom érteni, hogy nem bírja tartogatni, de ilyenről még nem hallottam hogy egy kutya ott végezze a dolgát ahol alszik.


2015. jan. 24. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Talan orvoshoz kellene vinni, siman lehet hugyuti fertozese peldaul
2015. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt valami egészségügyi probléma van, mint ahogy előttem is írták. Ki kellene vizsgáltatni.
2015. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne szidd meg a kutyát érte! A kutya tudatosan szobatiszta! Ha ennek ellenére mégis bepisil, akkor beteg. Vidd el az orvoshoz, és kivizsgálja, hogy mi a baja. Lehet, hogy vesebeteg, vagy cukorbeteg. Ilyenkor az étkezésére és a vízivásra is oda kell figyelni, mert ha ezek megváltoznak, akkor tényleg betegségre kell gyanakodni. Egy beteg kutyát megszidni, ha bepisilt, nemcsak felesleges, hanem kínzás is! Esetleg engedd ki többször a szabadba, hogy elvégezhesse a pisilést.
2015. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de már 1 hónapja?

ha nem rakunk le neki helyet akkor nem pisil be sehova

2015. jan. 24. 11:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha esetleg tényleg beteg, akkor kezelés nélkül nem fog elmúlni. Netán összefügghet az ivaréréssel is, ha még nincs ivartalanítva. Így csak találgatni tudunk, de az biztos, hogy valami problémája van. Konzultálj az állatorvossal.
2015. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a nevelésben csúszott félre valami. Azt, hogy pontosan mi így nehéz megállapítani, de valami olyasmi lehet a dologban, mivel azt írod, hogy ha nem raktok le neki törölközőt akkor nem pisil be, hogy mára valamiért azt hiszi, hogy azt várjátok el tőle, hogy a törölközőre kell pisilnie!


A megoldás végül is egyszerűnek tűnik innen nézve, ne törölköző legyen a fekhelyén hanem pl kartondoboz, de ha nem túl hideg a padló akkor az sem okoz gondot a kutyának ha nincs alatta semmi.


Azért írd meg később, ha lesz változás!

2015. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért ez alatt az egy hónap alatt kapott bármiféle kezelést, amitől el kellett volna múlnia a betegségének? Vagy gondolod, hogy minden nyavajából meggyógyul magától, az állatorvos meg csak olyan névleges szakma?
2015. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!