Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility kérdés?

Agility kérdés?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy kistesű kutyánál melyik szlalomtanítási módszer válna be a legjobban? Az edzőnk a megvezetéseset javasolta, de nem tudom, hogy az "hatásos" lenne-e.

2015. jan. 24. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, aztán ha nem jó, majd váltasz :) Alapvetően ha van edződ, akkor szerintem érdemes hallgatni rá, végülis azért jársz oda, mert jobban hozzá, nem? :D
2015. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van összesen, mindet különböző módszerrel tanítottam, tehát volt szerencsém kipróbálni/kitapasztalni mindet.

Kistestű kutyáknál valóban inkább a vezetéses módszert szokták ajánlani, szerintem be is szokott válni. De ez abszolút egyedfüggő. A kistestűmnél bevált a mutogatós nagyon jól, a borderemnél már kevésbé, ő 2x2 módszerrel tanulta végül, és azt kell mondjam, szerintem az a legeslegjobb!! Bármilyen szögből, bármilyen távolról be tudom küldeni, nagyon jól megértette, és ráadásul 12 nap alatt megtanulta (otthon). Látszik a kutyán, hogy érti. Én ezt ajánlom mindenkinek. Ebből is többfajta van, én nem azt használtam ami hasonlít a folyosósra, hanem teljesen egy vonalba tettem hozzá mindig a +2 rudakat, csak először távolabb. Ha érdekel írj privátot és elmagyarázom érthetőbben.

A folyosós illetve V módszert egy maxi keverékemnél alkalmaztam, de kevésbé lett biztos a szlalomja mint a bordernek, pedig neki még oldalt voltak terelők is.

Én azt mondom neked, hogy a mutogatósat nehezebb elrontani, így ha kezdő vagy inkább azzal csináld, de ha elszánt vagy, van otthon saját szlalomod, tudsz sokat gyakorolni, gondolkozós kutyád van és van egy jó leírásod, akkor a 2x2 tutibb módszer.

2015. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mutogatósat tök könnyű elrontani és nagyon nagyon sokára lesz a kutya önálló vele. Felejtős. Vagy folyosós vagy 2x2 - én 2x2vel tanítok.
2015. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy látom megoszlanak a vélemények. Egyébként nyilván elsősorban az edzőre hallgatok, de kíváncsi vagyok mások véleményére is, mert még kezdő vagyok, nem igazán vagyok otthon még a témában.
2015. jan. 27. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a mutogatóssal nagyon sokára lesz önálló a kutya. Ez hatalmas hátrány. De azért ahhoz nagyon bénának kell lenni, hogy rosszul mutasd, ha előtte valaki normálisan elmagyarázza. Mert nem csak annyiból áll, hogy az orránál fogva vezeted, van rá külön technika. Manapság egyébként szinte mindenhol a 2x2-t részesítik előnyben. Nagyon helyes.
2015. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban h az se mindegy ki az edző... Akiket én ismerek és jónak tartok, azok nem hiszem h mutogatós szlalomtechnikát javasolnának.

Nézz utána a folyosós (channel weave agility címszavakkal rákereshetsz youtubeon) illetve a 2x2nek (2x2 weave) - de egyszer volt itt egy kérdés ezzel kapcsolatban, itt ni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1637631-milye..

2015. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!