Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár, cocker spániel vagy...

Uszkár, cocker spániel vagy border collie? Melyiket ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, a fent említett három kutyafajta a szerelmem, nem tudok dönteni.

Kertesházban lakunk, társa lehetne egy öreg német juhász, de neki sajnos már nincs túl sok hátra, az egészségügyi állapota egyre romlik.

A szüleimmel azzal egyeztünk meg, hogy jövő nyáron hozzuk a kiskutyát, de már most jó lenne nekikezdeni keresgélni, hogy kitől.

Amit nyújtani tudnék neki:

Reggel fél órás szaladgálás, játék, egy kis tanulás a kertben. Aztán én kettő-háromig suliban vagyok. Négytől hatig séta, kint a réten, erdőben. Hétvégente agility, kutyasuli, kirándulások, többek között vinném a városba is.

Ezek alapján melyik kutya lenne a legideálisabb társ?



2014. dec. 27. 15:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És melyik az, amelyik jobban viseli a változásokat? (pl. lakhely, sétaidőpont, foglalkozásmennyiség?)
2014. dec. 27. 15:29
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én a spánielt javasolnám, neki tökéletes lenne.
2014. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

kicsit nehéz kérdés, én az uszkárt kihúznám, és a spániel - border közül választanék.


Ha TÉNYLEG és ez alatt azt értem, hogy MINDIG tartod ezt a mennyiségű foglalkozást, akkor a spániel jó lehet, de azt vedd számításba, hogy a spanci inkább igényli a társaságodat, mint a napi 3 óra tömény mozgatást.


(értem ez alatt, hogy boldogabb lesz a spániel, ha napi másfél órát van kint séta + szimat + játék) és a többiben a lábad alatt lehet, mintha kint van a kertben. Nyilván azt is megszokja, de a spániel alapvetően melletted érzi jól magát.


Én a borderre voksolnék, az nem annyira embercentrikus, viszont imád sportolni, agilityzni, viheted mindenfele, bármikor.

2014. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Természetesen bent aludna, a jelenlegi is velem alszik, a szobámban van ha tanulok/gépezek, és mivel én is igénylem az élőlény társaságát, ha egyedül vagyok, ami naponta nem kevés idő, akkor a ház többi részébe is be van engedve, attól nem kell tartani, hogy hiányolna.

amúgy, miért húznád ki az uszkárt?

2014. dec. 27. 16:06
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Mind3 jó lenne. Viszont a border nagy mozgásigényű,sok foglalkozást igényel. Amúgy 2. rosszul írta. A border nagyon nagyon ember centrikus!!!!


Én tapasztalt kutyásként sem nagyon vállalnék be bordert :D ha pont kifogsz még aktívabb egyedet akkor kemény éveknek nézhetsz elébe.Persze őket sem lehetetlen lefárasztani. Csak mivel 14 vagy lassan középsuli,bejönnek majd a pasizos korszakok,bulizos,barátnőzés. Kicsit háttérbe szorulhat a kutya akaratlanul is.


Én inkább uszkárt vagy spánielt javaslom,persze kinti benti tartással. Ők inkább benti kutyák.Könnyen kezelhetőek:)

2014. dec. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

nem írtam rosszul, nem azon van a hangsúly, hogy nem embercentrikus, hisz a legtöbb kutya az.


Azt mondtam, hogy egy kicsit kevésbé csüng a gazdán, mint a spániel.

2014. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Uszkárfan vagyok nyilván elfogult is! Nem írtad, hogy a kutya benti kinti vagy benti-kinti kutya lenne. Lakásba a szőr miatt csak uszkár venném viszont kintre abszolút nem alkalmas aljszőr hiánya miatt. Border szerintem is necces a mozgásigény miatt. A spániel még sanszos lehet. Nézz el tenyésztőkhöz ismerkedj meg mindkét (vagy három) fajtával. Menj el kiállításokra beszélj gazdikkal, keresd meg a fajtamentőket is esetleg.

Aki kihúzta az uszkárt miért tette? Nem írt indoklást kíváncsi vagyok! Agilityre mindhárom fajta szuper, eddigi tapasztalatom szerint mindhárom könnyen tanítható fajta s nagyon családcentrikus. Majd írj, hogy mi alapján és hogy döntöttél! Sok sikert! 

2014. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Uszkár vagy spanci.

Uszkárral rekordokat lehet sportolni csak ajanlani tudom irtó aranyosak!

Hallgass rám a bordert hanyagolt :)

2014. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
A border nem annyira embercentrikus? :D lol. De, az!
2014. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban többet van bent mint kint és kint van valami helye ahol elbújhat a hideg elől akkor az uszkárt ajánlom. Viszont nála számolni kell a kozmetikai számlákkal, sokat kell fésülni, hacsak nem tartod rövid szőrben ami viszont meg költséges. A spániel is igényli a kozmetikát, de azért az uszkár többet.

Uszkár: nem hullik a szőre, nagyon agilisek, tanulékonyak, nagyon embercentrikusak. Nekem is uszkárom van :)

Cocker is jó agilityre, de nem olyan ügyes mint egy uszkár vagy a border.

Bordert csak akkor ha valóban elkötelezett vagy, velük nincs pihenő nap, minden nap foglalkozni kell vele sokat! Én is bordert akartam, de azért hajlamos vagyok a lustaságra, ezért inkább lemondtam róla és nem bántam meg. Nem nagyon tetszettek az uszkárok külsőre, viszont most már szerelmes vagyok a fajtába, nagyszerű természete van pont olyan amilyenre vágytam. Viszont ők nagyon igénylik a társaságot, mindig az ember közelében akarnak lenni, még a wc-re is követ, mindenhova a lakásban. Kiskorától magától tudja, hogy nem mehet messze tőlem kint, mindig nézi merre vagyok, és ezt tanítani sem kellett neki.

Agilityben szuperek, vannak olyan szinten mint egy border, vagy még jobb, mert ők jobban figyelnek a gazdira szerintem. Nagyon könnyen taníthatók.

Cocker is teljesen jó lenne neked szerintem, viszont ha komolyabb céljaid vannak sportban akkor inkább az uszkár azon belül is közép uszi.

Az uszkárt akkor nem ajánlom, ha sokat lenne egyedül, vagy ha nem akarsz sokat költeni a kozmetikára vagy sokat kint, még a rövid szőrű kutyák sem fáznak annyira mint ők, mert nekik van aljszőrük még az uszkárnak csak fedőszőre van.

Azt viszont tudnod kell hogy a cockert is kell kozmetikázni, trimmelni, fülét tisztán tartani. Viszont a kozmetikázás megtanulható, főleg ha csak egy bizonyos kutyafajta kozmetikáját kell megtanulnod. Elején nem megy minden profin, de mikor már egy 4-5x megnyírtad érezni fogod a javulást.

2014. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!