Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok dönteni, a cane...

M4ss1v3_ kérdése:

Nem tudok dönteni, a cane corso, és az amstaff között. Futáshoz, sportoláshoz, túrázáshoz, gondolom az amstaff jobb lenne. De mindenképpen szeretnék öv tanfolyamot is vele. Arra meg gondolom a cc a megfelelőbb. Melyik fajta lenne a jobb?

Figyelt kérdés

2015. jan. 24. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az őv tanfolyamot csak hobbyból/sportból akarod, akkor az amstaff is jó választás lehet. Viszont ha azt szeretnéd, hogy valóban védjen a kutya, ha kell, akkor a corso a jobb választás. Sokak szerint az amstaff is megállja a helyét személyvédő kutyaként, de ez azért nem teljesen igaz. Őket is, ahogy a pitet pl. pont úgy "tenyésztették" ki, hogy az emberre még csak véletlenül se támadjon rá, így idegen számára ez a terep.
2015. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Azért abban 100%-ig biztos vagyok, hogy a pitemben az én védelmem erősebb ösztön, mint az, hogy nem bánt embereket. Pedig tényleg előbb rágná le a saját farkát, minthogy bárkit bántson, de amikor én voltam veszélyben, akkor azért rögtön odaállt mellém, és látszott rajta, hogy nem viccel. Nem lennék annak a helyében, akitől egyszer meg kell védenie.


A staff is tökéletes ŐV-re, és jobban bírja a sportot, mint a corso, szóval én inkább azt választanám.

2015. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy corso is pont ugyanolyan jól bírja a sportot, ha megfelelő helyről van véve, nem pedig ez a mai divatos nyomottképű, amelyik levegőt alig kap! :) (csak úgy, mint a rotiknál)
2015. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiválasztottál két olyan fajtát, amelyek ugyanolyan jók arra, amire neked kell.

A cc nyáron kissé nehezebben bírná a futást, de ő is imád menni.

De az amstaffnál is nagyon figyelni kell nyáron a kánikulában.

Sport öv-re mindkettő jó.

Amit tapasztaltam a cc-nál: kiképzés nélkül (sose látott kutyasulit) az udvarban megfogta a kőművesünk csuklóját, és nem engedte semerre. (Azt hitte a hülye, hogy néhány nap után egyedül is bejöhet. Mi meg nem értettük, hol a fenében van már.)

Az amstaffról ezt el nem tudom képzelni.

Egy amstaff és egy cc tulajdonos :)

2015. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még az argentín dog is tetszett,csak szerintem az öv-re,nem annyira jó."Munkavonalú" magyar kennelböl (cc,amstaff) 150 ezer körüli összegből,melyik fajtából kapnék jobb kutyát? Divat kutyákat nem nézve,melyik kennelnek van jó híre ezekből a fajtákból?
2015. jan. 24. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tisztázzuk: éles személyvédelemre kell kutya (de akkor vélhetően nem lesz békés, biztonságos családi kutya, ezt gondolom tudod, meg nem egy tanfolyamot fogsz vele járni, hanem élete végéig tréningezed), vagy sportolni? Mert sportra mindegyik jó, élesre inkább a corso, aztán a dogo, és utána a staff, de persze egyedfüggő is.
2015. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem cane corsom van és túrázni tökéletes futni 20 -30 km-t szoktam futni bele azaz nem csak futunk szerintem a cane corso.
2015. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
39%

Nekem is cc van és sokal jobb hidd el ennek a vérében van az őrzés am néz utána a kétfajnak a múltjáról a generációjárol

Pl a cc nek Bene van az ösztöneben hogy mégpedig a gazdáját és az enyém sokszor bizonyított legelsonek 4 hónaposan mikor a barátnőm rám emelte a kezét polyen bol rögtön neki ugrott de nem volt nagy baj szerencsére és ezt nem kell képezni hidd el.

2016. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!