Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

4 hónapos Shiba Inu kan kutyusom van, a szobatisztasággal hatalmas problémáim vannak és a család már nem igen tolerálja...

Napirendel dolgozok vele mindig ugyan akkor viszem ki, 30 perces sétákra (lefekvés előtt csak pisilni viszem ki). Evés után fél óra múlva is kiviszem. Kint elvégzi a dolgát de amint bejön fél óra múlva már be is csinál.. Nem tudom mit tehetnék, elég makacs fajta de már alig kaptunk haladékot . (a másik kutyánk 2 hét alatt megtanulta a szobatisztaságot) . Pelenkát nem használja.SOS!



2015. jan. 25. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezeknek a kutyáknak,1 nap 2-3 séta kell, ami 1 óra vagy max 5 óra kell,hogy lefárasszad nagy a mozgásigénye. Szobatisztaság az a kutya pelenka,vagy az újságpapira végezze el a dolgát.Szobatisztaság a legnehezebb minden kutyánál,de fiatalon jó leszoktatni.
2015. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha bevégzi a dolgát szidd meg, és mutass az ajtó fele, vagy tedd ki, vagy valahogy értesd meg vele, hogy ott kint kell ésnem bent. Az én kutyám is megszokta, viszont sajnos kiskorukban a kutyusok többet pisilnek, és nem is tudják kontrolálni, bent tartani
2015. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lefáradással nincs sok baj mert szoktunk kocogni hisz olvastam,hogy most épül az izomzata :)

Bent megszidom, rákoppintok kint jutalom falatott kap de mégse már 1 hónapja próbálom.

A pelenkát nem hajlandó használni.

Esetleg valami tanács ezzel a fajtával? utána olvastam, tenyésztőtől vettem ő is elmondott mindent de nagyon makacs. Az normális,hogy nem jön oda soha csak messzebb leül tőlem?

Gondolkoztam már bentlakásos kutyaiskolában is..

2015. jan. 25. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Kölyökként KÉT ÓRÁNKÉNT kéne levinned, hogy megértse, miért kell lent végeznie a dolgát. A pelenkát felejtsd el, az nem egészséges kölyökkutyának, hanem idős, beteg, záróizombeteg kutyának van.
2015. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Napirendel dolgozok ahogy írtam :) igen olvastam,hogy 2 óránként vinni kell így 2 óránként viszem nagyon max 3 ha elfoglalt vagyok.
2015. jan. 25. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!