Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi sétáltatás saját...

Menhelyi sétáltatás saját kutyával? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, akivel kutyasuliba nem járunk. Ha valakit érdekel, azért nem, mert fajtából adódóan eszméletlenül nyugodt, intelligens, könnyen tanítható, semmi gond nincs vele. Ő a második ilyen fajtájú ebzetem, az elsőt is "házilag" neveltem tökéletessé (kinek mit jelent, ebbe most nem kell belemenni).

Hetente-kéthetente más-más kutyás ismerőseimmel megyek sétáltatni (mármint én minden nap 2x sétáltatom, de más kutyával 1-2 hetente). Nagyon jól szocializált, más kutyákkal nagyon jól kijön, és csak engedéllyel megy oda hozzájuk.

Visszatérve a dologra, SOK kutya között nem igazán szokott lenni. Nemrég támadt az az ötletem, hogy elmennék közös sétákra a közeli menhelyre. Természetesen előtte felkeresném őket, el is vinném szívesen, hogy meggyőződjenek róla, hogy semmi gond nincs vele. Oltási könyvet megmutatnám, hogy mindene megvan, és amit csak kérnek, azt elvinném, megmutatnám stb.

Ilyen feltételek mellett beleegyeznének, hogy egy gazdás kutya is menjen? A sajátom mellett szívesen vinnék menhelyi kutyát is, bár nem tudom, hogy két kutyával szabad-e menni.


2015. jan. 25. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Évekig önkénteskedtem meg dolgoztam menhelyen, és hidd el, nem szerencsés oda saját kutyát vinni, mi se csináltuk soha. Mármint bevinni bevittük, de nem engedtük össze őket a bentiekkel. Az ottani kutyák nem feltétlenül százasak a többivel, de ha igen, a menhelyi életforma miatt nem úgy viselkednek, mint egy normális gazdás kutya, hiszen nem azok. Sokuk nem is sétál normálisan pórázon, pláne ha látja, hogy körülötte póráz nélkül rohangál egy másik, vagy egyáltalán ha idegen kutya kolbászol mellette.

Plusz ott se tudnád sok kutya közé beengedni; ha nagy kennelekben vannak többen, akkor azért, mert kialakult falka saját területére nem szerencsés saját kutyát bevinni, mert bőven elég, ha az egyik úgy dönt, hogy ő nem kell oda, és kész a tömegverekedés, szóval épeszű ember ezt nem fogja neked megengedni, ha meg egy-egy mellé becsatlakozol sétára, akkor nem jártál jobban, mintha otthon vitted volna el valahova.

2015. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2015. jan. 25. 17:44
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mikor kiderült, hogy menhelyen fogok dolgozni, tökre megörültem, hogy a kutyámat vihetem magammal, nem kell itthon possadnia...első három hónapban a próbaidő miatt nem vittem, gondoltam később kérek rá engedélyt...NEM tettem meg, ugyanis SEMMI ÉRTELME. Kicsi az iroda, lótok-futok, semmi időm nem lenne rá.

A kiszökő kutyák megtámadnák, vagy a sétáltatók engednék rá. Látok olyan embereket, akik 1-2 már JÓL ISMERT KUTYÁVAL kiviszik a sajátjukat is sétálni, de a kutyájuk szigorúan a kocsiban, vagy a menhely előtt várja őket.


Ellenpélda. Az Állat és Ember Állatvédő Egyesület gondozásában lévő kutyák a Strázsa Kutyasuli és Panzióban laknak. Ha oda megyünk sétáltatni, simán viszünk saját kutyát. Látjuk, hogy melyikhez nem szabad odaengedni. A mieink szabadon rohangálnak távolabb, a gazdikeresők meg pórázon vontatnak, szimatolnak, bújnak :) Így meg lehet oldani

2015. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem milyen fajta kutyád van, hogy ennyire könnyen tanítottad és ilyen jó természetű? Nem tervezek kutyát venni, csak kiváncsi vagyok! Köszi! :)
2015. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!