Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy telekre kutyát szeretnék,...

Nagy telekre kutyát szeretnék, de pár véleményre kíváncsi lennék. (Fajták lent) Szerintetek?

Figyelt kérdés
Rottweiler,Dobberman,Staffordshire terrier,argentin dog,amerikai bulldog. Ezek a fajták érdekelnének. Gondos szerető kezekben lennének minőségi táppal és megfelelő lemozgatás mellett.. Fázós fajták a házban gyakrabban lennének. Mik a vélemények ezekről a fajtákról? Értelmes,tanulékony,figyelmet es tekintélyparancsoló kutyát szeretnék. Előtte 3 németjuhász volt a családban,de másik fajtát szeretnék tartani.

2015. jan. 28. 10:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Házörzés nem is igazán cél,csak pl teljesen idegenekkel ne legyen barátságos. ( Ismerős körben van staffi és csak azokat fogadja el akiket a gazdája beengedett. ö nincs betanitattva sima családi kutya) Már csak az Argentin dog, staffi és a bulldog között vacilálok.
2015. jan. 28. 14:35
 12/19 anonim ***** válasza:
Azert az atlag staffira nem eppen ez a viselkedes jellemzo, ot inkabb huzd le a listarol.
2015. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A staffi imádja az embereket, az enyém majd meghalna egy idegen ember simogatásáért, és az ismerőseim staffijai is így viselkednek. Nem távolságtartó idegenekkel. Akkor inkább a roti.
2015. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
írtam,hogy házörzés nem is igazán cél! :)
2015. jan. 28. 15:30
 15/19 anonim ***** válasza:
Másfél éves ivartalanított Amstaff és Dog nagyon formás keverékemnek keresek most ilyen körülményeket.Ő pedig,tudná nyújtani amit elvársz.Jól nevelt, tekintély parancsoló,gazdi fan,bújos. Érdekelne?
2015. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 neige ***** válasza:
47%

Staffordshire kutyám nagyon családias hangulatban él.Nem megy oda idegenekhez, a vendégeket kis csóválással üdvözli, majd lekushad a lábamhoz vagy a helyére.DE! bármekkora és bármilyen nemű gyermeket imád, olyankor puszikutya lesz belőle. Ha elnyered a kegyeit, nagyon figyelmes és ragaszkodó kutya válik belőle, de ha nem mozgatod az agyát, egy terminátort kapsz, szanaszét rágja az ajtófélfát, a konyhai székek lábát, .. neki nem igazán elegendő a testmozgás.

Argentin dog kiváló silbak lehet, foglalkozás mellett védheti a házadat, de mivel írtad, a párod 51 kiló, ezért nem csak a te napi 3-4 órádra lesz szükség, ha családi kutya szerepre szánod.Nagy véletlenségből is akkorát lök egy 60 kilós emberen, hogy felnyalja az udvart.

Amerikai bulldog házőrzésre való, hiszen jelleméből adódóan mindent birtokolni akar. :D Emiatt nehéz a szocializációja..

Rottweiler terelőkutya volt, neki állandóan feladat kell, hogy érezze, hasznos.A házat magától értetődően védeni fogja, viszont valószínű egy gazdis és nem családi kedvenc lesz..

2015. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
48%

Szia!

Úgy látom lemondtál a rottiról, de azért leírom a saját tapasztalataimat. :) Nekem most 4 éves fiú rottim van, egy igazi tündér!! A család a minden neki, de mivel én neveltem, engem fogad el a legjobban. Az idegeneket megugatja, meg is védene minket ha kell. Rendkívül okos kutya, soha nem ugat feleslegesen. Egyébként kint van télen- nyáron, van egy szuper szigetelt ólja. Nyáron azért bemehet a garázsba hűsölni, mert a hőséget rosszabbul bírják mint a hideget. Nagyon tekintélyt parancsoló a megjelenése! A tanítására sok időt kell fordítani, de megéri! :)

Ja és én 48 kg/L vagyok, de tisztában van a kutya az erejével, mindig nagyon vigyáz rám! Én csak ajánlani tudom a fajtát ;)

2015. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Milyen valaszt szeretnel meg? Irtuk, hogy mindegyik jo, a staffi az egyetlen, ami kicsit kevesbe felel meg a kriteriumoknak. A vegso dontest neked kell meghozni.
2015. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nekem staffim van. Nem a leggyorsabb felfogású kutya akivel eddig dolgom volt, de szeret tanulni és ha korán tisztázod vele hogy te vagy a falkavezér akkor nagyon figyel rád. Viszont ő nem a házat vagy az udvart védi, hanem engem. Mindenképp egygazdás kutya. Nálunk a tekintéllyel sincs gond. Sokszor akiknek nagyobb kutyájuk pl. golden vagy berni pásztoruk van azok is kikerülnek az utcán minket. (pedig nem bánt senkit)Sokan tartanak tőle. Ha nagyobb tömegben megyek vele akkor a tömeg szabályszerűen kettéválik és utat enged nekünk. A gazdájára nagyon vigyázz és ha szabadon van sem megy el messze tőlem. Ha valaki odajön hozzám miközben ő el van engedve akkor visszarohan és leellenőrzi hogy ki az. És meglepően családcentrikus kutyák. A kisgyerekeket nagyon szereti. Nekem a rottival nincsenek jó tapasztalataim. Többel is találkoztam már és mindegyik agresszív volt vagy kicsit vagy nagyon, persze ez nevelésfüggő. De ezek alapján szerintem őket nehezebb nevelni. A Dobermann-t nagyon szeretem. Egyszer szeretnék egy ilyen kutyát, de személyes tapasztalatom még nincs velük. Ismerősünknek bulldogja van és véleményem szerint elég problémás kutyák. Mind tartás szempontjából elég igényesek és nem is egy okos, gyors felfogású fajta. A Dogokat nem ismerem.
2015. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!