Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 évesen elvihetem ivartalaní...

15 évesen elvihetem ivartalaníttatni a szüleim engedélye nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves szuka kutyám. A szüleimnek 2,5 éve könyörgök, hogy vigyük el ivartalaníttatni, nehogy valami betegsége legyen (méhgyulladás stb.), de nem akarják, mert hogy ők majd "pároztatni" akarják (!), olyan szép, meg szerintük "egyszer legalább ellenie kell, úgy egészséges". Már belefáradtam, nem akarok többet könyörögni, de nagyon féltem a kutyám, és arra gondoltam, hogy a saját pénzemből elviszem én. Kell ehhez az engedélyük? Vagy megcsináltathatom én?

2015. jan. 28. 15:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom a szüleid valamelyikének a nevén van a kutya, így ők vihetik csak el (szerintem). Persze lehet van olyan orvos, aki megcsinálja, de azzal inkább ne csináltasd, mert nem biztos, hogy megbízható.
2015. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves kor alatt is mindig magam hordtam a kutyáim orvoshoz. Az oltási könyvük is az én nevemen volt.
2015. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, de számíts rá, hogy nagy családi balhé lesz, ha így gondolkodnak. Nincs valaki felnőtt ismerős, aki meggyőzné őket, hogy a hozzáértés nélküli szaporítás a kutyának és a fajtának is rossz?
2015. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ilyesmiket mutass nekik, ha ez sem győzi meg őket, akkor csak gratulálni tudok nekik: [link]

[link]

2015. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a szüleidnek, hogy a kutyának törzskönyv, tenyésszemle, egészségügyi szűrések kellenek ahhoz, hogy ellethessék, ráadásul bele is halhat, meghalhatnak benne a kölykök, ha meg akarják ölni, akkor tegyék ki ennek, mindenféle tudás nélkül. Ha meg túl is élik a kölykök, akkor sem biztos, hogy az anya szoptatni fogja őket, mert 1: belehalhat a szülésbe, 2: nem alkalmas az alom felnevelésére, akkor nekik kell napi 24 órában, két óránkén etetni őket.

Hihetetlen, hogy egy 15 éves lánynak több esze van, mint a felnőtteknek.

2015. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan szerintem nem tehetsz semmit. :(

Az állatorvossal nem tudod megdumálni? Legalább azt, hogy beszéljen a szüleid lelkére? Lehet, hogy azt is meg lehetne beszélni vele, hogy szövetkezzetek a szüleid háta mögött és csinálja meg a műtétet, de ez egyrészt csúnya dolog, másrészt téged elevenen megnyúznának a szüleid, az ziher. De ha vállalod, akkor lelked rajta.


Mindenesetre 15 évesen nem fognak sem utcára rakni, sem beperelni. :)


Nem vagyok híve a hazudozásnak, de a "nemes cél" érdekében esetleg mondhatnátok a szüleidnek, hogy az állatorvos szerint méhgyulladása/daganata van a kutyádnak, vagy ilyesmi, és azért kell megműteni... bár ez is elég trágya dolog.


Ha a szüleid nem hajlanak az észérvekre, akkor tényleg nem tudom, hogy lehetne hatni rájuk. Milyen fajta a kutyád? Esetleg mutasd meg nekik a vonatkozó fajtamentők honlapját, hogy mennyi "csak egyszer hadd szüljön" és "de hát olyan szép" kutya végzi a menhelyeken.



Nagyon sajnállak, én is voltam ilyen helyzetben: fajtajellegű kutyámat akarták fedeztetni mindenáron, hiába elleneztem. Szerencsére a kutyának több esze volt, úgy megverte a kant, hogy az a közelébe se mert menni többet. :)

2015. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Vaaaaagy, mondd, hogy rendben, fedeztessük, de akkor váltsuk ki a kennelnevet, jegyeztessük be a tenyészetet, a kutyán ezt meg ezt meg ezt a szűrést csináltassuk meg, meg adassuk be neki azt és amazt a védőoltást, és íme, találtam ezt a kiváló fedezőkant, a fedeztetési díj X ezer forint, plusz ez a legjobb táp, ezt vegyük neki, kilója csak 2000 Ft... Az annyi mint (mondjuk) 350 000 Ft, plusz az oltások, plusz a chip, plusz a kölykök törzskönyve.

Hátha kicsit elgondolkodnak.

2015. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy akár kérdezd meg őket, hogy mi lesz majd a kölykökkel?

Csak nem akarhatják menhelyre adni!

A kölykök felnevelése sem épp olcsó, és szakértelmet is kíván.

2015. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 neige ***** válasza:

Sajnos, legjobb tudásom szerint nem teheted meg.Az ivartalanítás előtt alá kell írni egy papírt, melyben rögzítve lészen, ha a kutya belehal az altatásba/műtétbe/komplikációkba az mind a TE felelősséged és nem az állatorvosé. Ezt az írhatja alá (gondolom nagykorú személy!), akinek a tulajdonát a kutya képezi.

Ellenben az elletés ellen tüntethetsz.Mutasd meg nekik a jogszabályt, hogy pl. egy kölyök sem adható el microchip nélkül.Egy microchip ára akár 8 ezer forint is lehet.Ez nem olcsó mulatság.Ráadásul az ellés veszélyes, állatorvosi segítségre/jelenlétre szorul alatta a szuka, ami megint nem olcsó..

Bele is halhat az a szép kutya...

2015. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezeket már mind elmondtam nekik, mutattam nekik cikkeket, meg minden, de nem érdekli őket, szerintük kínzás "megfosztani" egy kutyát attól hogy kölykei legyenek. Amúgy az oltási könyvében az én nevem van, ha ez számít.

Azért még megkérdezem az állatorvost a biztonság kedvéért.

2015. jan. 31. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!