Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 évesen elvihetem ivartalaní...

15 évesen elvihetem ivartalaníttatni a szüleim engedélye nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves szuka kutyám. A szüleimnek 2,5 éve könyörgök, hogy vigyük el ivartalaníttatni, nehogy valami betegsége legyen (méhgyulladás stb.), de nem akarják, mert hogy ők majd "pároztatni" akarják (!), olyan szép, meg szerintük "egyszer legalább ellenie kell, úgy egészséges". Már belefáradtam, nem akarok többet könyörögni, de nagyon féltem a kutyám, és arra gondoltam, hogy a saját pénzemből elviszem én. Kell ehhez az engedélyük? Vagy megcsináltathatom én?

2015. jan. 28. 15:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És azt mondtad nekik, hogy a kutyának egyáltalán nem öröm a szülés? Sőt, régen mikor falkában éltek, akkor sem szült minden nőstény, csak az alfa.
2015. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A szüleid szerint az, hogy hullafáradt lesz, és a 2. hónap végére menekülnie kell az emlőit harapdáló kölykök elől, az akkora élvezet? És szerintük párzásnál az összeragadást annyira élvezik a kutyák? És az esetleges nemi betegségeket?
2015. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szerintük igen.
2015. febr. 1. 18:20
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj az orvossal, mondd el neki, hogy mit akarnak a szüleid (kétlem hogy melléjük állna), és nem mellesleg megemlítheted nekik, hogy a NAV szép lassan elkezd rászállni a szaporítókra, ugyanis már büntetendő a szaporítás :) Szóval ha nem akarnak x összegű bírságokat fizetni, akkor nézzenek magukba.

Vagy, mutasd meg ezt a kérdést nekik.

2015. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mi történt a kérdés kiírása óta? Sikerült a szüleidet jobb belátásra bírni?
2015. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére sikerült, azt tettem, amit az egyik válaszoló írt, megkértem az állatorvost, hogy magyarázza el a szüleimnek... neki persze elhitték.. na mindegy, a lényeg hogy már kértünk időpontot a műtétre! :)
2015. máj. 25. 13:18
 17/17 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy sikerült! :)
2015. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!