Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ha simogatom, vicsorí...

A kutyám ha simogatom, vicsorít, morog, néha harap. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy pincser/csivava keverék kiskutyám van, elég harcias. Tudom, ezek a fajták sokkal inkább " lesz ideges" mint bármelyik más. Fekszek az ágyon, hozzányúlok és simogatom. Erre ő elkezd morogni, vicsorít, többször volt rá példa hogy megharapott. Ilyenkor én vagy a fenekére ütök (nem nagyot) vagy erélyesen rászólok. Nem szoktam több ideig hozzászólni. Lehet hogy régebben babusgatva lett, igen, viszont soha nem volt elkényeztetve, mint pl: táskában hordozva, egész nap simogatni, stb... Nem tudom, mit tudnék vele kezdeni, mert nagyon zavar. 4 éves, és kiskora óta (2 hónapos volt amikor hoztuk) nálunk van. Nagyjából 1 éve kezdett el morogni.Tudom, hogy én rontottam el ezek szerint valamit, de már súlyos a helyzet. Nem akarom, ha így élné le velünk az életét, hogy nem lehet őt se megsimogatni, se semmit csinálni. Két ember van akit nem morog meg. A nővérem férjér, és a nagymamánkat.

2015. jan. 28. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
én szájon vágnám
2015. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
83%
Add vissza a gazdájának!:)
2015. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Avval nem hinném, hogy elérnék bármit is... Főleg hogy akkor jobban morogna... Az ő esetében.
2015. jan. 28. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
:DDDD
2015. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Akkor ez a két ember a falkavezér,te meg alacsonyabban állsz rangban mint ő. Vannak falkavezérségi gyakorlatok ,keres rá. Az ütlegelés meg nem jó kutyanevelési eszköz,ennél pl a nyakbőrnél való földhöznyomás jobb. De azt sem kell túlzásba vinni mert erejét veszti a büntetés.
2015. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen, az előző válaszoLÓ jól írta. Téged alacsonyabbrendűnek tekint. Anno az én kutyám is ezt csinálta. Aztán párszor kimentem hozzá négykézláb és jól lenyomtam a földre. Le akart dominálni, de nem hagytam, hanem lenyomtam mindig. Azóta nincs baj, ha meglát egyből engedelmeskedik a kis szros
2015. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
regebben nekem is az egyik kutyum ilyen volt(bishon-pincsi)en peldaul racsaptam es azota nem morog de nemtom valahogy meg kene mutatnod neki hogy nem o fonok hanem te...
2015. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne enged fel az ágyra, legyen egy saját kis zuga de az ágy legyen számára tabu! Ajtón Te menny ki először mindig!!!! Asztalról, Te tányérodról ne kapjon enni csak a saját táljából az étel ne legyen egész nap előtte. Sétánál ne ő döntse el merre menjetek. Ezek alapok, de szerintem ha ez mind megy javulni fog a helyzet. Most azt hiszi ő a főnök....de nagyot téved.
2015. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Rátaláltam egy oldalra, ott leír mindent.
2015. jan. 28. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!