Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha valaki elüt...

Mi a teendő, ha valaki elüt egy kutyát vagy macskát?

Figyelt kérdés

Még szerencsére sosem esett meg velem, de több helyen olvastam már, hogy elütöttek egy kutyát és csak úgy továbbment az autó.

De ilyenkor mit kell tenni?

Tegyük fel, megállok, kiszállok és látom, hogy a macska/kutya már nem él, vagy épp, hogy még él.

Akkor kit kell értesítenem?

Mit kell tennem?


Remélem, hogy soha nem lesz rá szükségem, de most így végigondolva, fogalmam sincs, hogy mit tennék ilyen helyzetben.


2015. jan. 29. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha még él, akkor illene állatorvoshoz vinni. Ha nem él.. hát minimum félrehúzni az útról, hogy mások már ne hajtsanak át rajta.

Ha a te kutyád lenne, te is örülnél, ha valaki megpróbálná megmenteni az életét.

2015. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
36%

Persze.

Még mit nem.

Ha pont látja valaki, hogy megállsz és húzod arrébb a kutyát vagy macskát. Még kitalálják, hogy szándékosan elgázoltad.

Azt mehetsz a rendőrségre ahol meghurcolnak. Mert lehet hogy szándékos kutya gyilkos vagy. Még az is lhet, hogy volt már hasonló kutya halál a környéken. Azt is rád verik.Sajnos ilyenek az emberek. Ki ne találjátok nekem, hogy nem így van.

Én a magam részéről mennék tovább, és tovább élném a szép boldog életem a családommal.

2015. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Kitépni a beleit és annál fogva végighúzni az M7-esen. Én biztosan értesíteném a rendőrséget, akik vagy foglalkoznának az üggyel, vagy nem, remélhetőleg rendszám alapján megtalálnák a kedves idegent. Vagy ha ők nem, akkor a tetovált állatvédők... Ha még élne az állatka, azonnal rohannék vele az első állatorvosi rendelőig, amit meglátok.
2015. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kettessel egyetértek, de csak abban az esetben, ha tényleg nem él már az állat. Ha él még, akkor bepakolnám a kocsiba és állatorvos.
2015. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

kettes vagyok.

Igaz.

Ha él még, akkor én is segítenék.

2015. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja,ha él,állatorvos.Ha van chip,a költsėget a gazdira terhelik.Ha nem és altatják,akkor sem neked számolják fel,kivéve,ha egyébb beavatkozást kérsz.Onnantól a te költsėged,illetve ha van számla,kifizettetheted a később jelentkező gazdival.De ha nem tudod elszállítani,az illetékes gyepmester fele kell jelezned,hogy sérült állat van az úton.Amikor tudja,majd begyűjti.
2015. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tisztelt"? második hozzászóló!


Véleményem szerint pontosan te vagy az a típus aki ezt csinálja amit kifogásolsz.


Részemről tiszta lelkiismeretes ember nem hezitál: kiszáll és megnézni, hogy mi történt és a szerint cselekszik!


Mégegyszer: tiszta lelkiismerettel nincs mitől féljen az ember!!!

2015. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tisztelt utolsó!

Na mert a becsületes ember nem fázik rá soha. Csak szerinted.

Ne írj hülyeségeket. Hol élsz te? Meseországban. Még úgy írod, hogy "Tisztelt"?

Döntsd már el:) Vicces


A másik nagy szöveg pedig: tetkós állatvédők:)

A sok barmot itt. Tetkósok:):)

Bélrángatók:)

Na szép. A halott kutyát védjük. Az embernek meg a belét tépjük.

:)

Istenem.

2015. jan. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom nagyon felhúztad magad miért is?



Tudod itt meseországban is átvágják a becsületes népet,de valahogy nincs is üldözési mániánk:)

2015. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!