Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westi-máltai 1 éves kan...

Goneril kérdése:

Westi-máltai 1 éves kan kutyusomat tegn. Szivattyúzó, ziláló légzés, köhögés m. orvoshoz vittük: 3 injekció, vérvétel, az orvos sz. PATKÁNYMÉREG, kapott ellenszert, de vérzik a tüdeje a légzése alapján, külső testnyílásokon nem vérzik. Megmaradhat?

Figyelt kérdés

Olvastam korábbi bejegyzésekben, hogy a patkányméregnek akár 1 hétig is lappangó, elnyújtott, becsapós felszívódása van, s amikor a belső szervek véreznek, akkor már menthetetlen a kutya, ez igaz? Mi holnap is visszük kezelésre, ez a 3. napja, egész éjszaka és nappal is figyelem: sokat alszik, már játszik, rosszalkodik is néha:-(, de a tegnap éjszaka pokoli volt, azt hittem , nem éli túl. Mit tudok ég tenni érte?Az orvos elég szűkszavú, még kezelési lapot sem adott, azt sem tudom, miket kap, nem Ő az állandó orvosa, csak vidéken hozzá kellett mennünk. Nem vagyok nyugodt. Mit tudtok ebben a témában?

Benti kutyus, de apukám betegsége miatt egy időre hazakerült vidékre velem, így nappal kint szaladgálhat az udvaron, este bent van, ez ugye még nem baj? Az orvos szerint mérgezett egeret ehetett, de szerintem ahhoz sokat kellett volna ennie.

Most egyébként Eszik, iszik, de nem az igazi:- ( Mi várható még?



#mérgezés #vérhígító #PATKÁNYMÉREG #TÜDŐVÉRZÉS
2015. jan. 30. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az orvos szűkszavú és nem ad kezelési lapot sem, miért nem vitted másikhoz? K vitamint kéne kapnia, ha valóban patkányméreg. Én nem hagynám, hogy kint szaladgáljon. Ha eszik, iszik, akkor remélhetőleg lassan helyre jön.
2015. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Drukkolok, hogy megmaradjon! Valószínűleg K vitamint kap a dokitól. Ha már eszik, iszik, szaladgál, akkor szerintem van esélye. Viszont nézz körül mindenhol alaposan a házban, udvaron, melléképületekben, mindenhol ahova a kutya hozzáférhet, mert bárhol lehet kirakva méreg, és ha még egyszer eszik belőle, azt nem éli túl. Szerintem ne engedd felügyelet nélkül az udvarra, inkább kezeld úgy, mint egy lakáskutyát, és vele együtt menj ki sétálni az udvarra is, hogy lásd, mit eszik fel esetleg. (Illetve megakadályozd, hogy megegyen bármit is).

Gyógyulást kívánok, és figyelj rá nagyon.

2015. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mint mondtam,vidéken vagyunk Apukám betegsége miatt!Itt ez AZ Állatorvos van,s igen,Kaliumot kap,antibiotikumot,s még valamit,holnap megyünk negyedszer,jobban van,de nyilván AZ idô dönti el. AZ orvos szerint lehet,h.mérgezett egeret evett.😞Nem AZ volt a kérdésem,n ki MIT NEM tenne,hanem,hogy mire figyeljek,mi várható? Köszönöm a 2.választ!😊
2015. jan. 31. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!