Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan miket vizsgálnak egy...

Pontosan miket vizsgálnak egy kutyakiállításon? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Helló!

Az érdekelne, hogy egy kutyakiállításon miket pontoznak?

Hobby kiállításra szeretnék majd menni, kis kikapcsolódás, közös program gyanánt, semmi extra nem világbajnokságot akarok nyerni, de azért ha már egyszer benevezünk ne menjünk oda teljesen tudatlanul. Szóval eddig annyit tudok, vizsgálják a kutya mozgását, illetve a beállását. Van még valami amit hobby versenyzéshez tudni kell? Valahol olyant is olvastam hogy az eb fogait, és heréit is megvizsgálják (kan kutyám van), ez igaz? Valaki eltud látni alap információkkal?

Annyit had kérjek, lehet most bunkónak fogok tűnni, de remélem ezt elnézitek nekem, illetve hát kérlek hogy nézzétek el, több helyen is olvastam már, illetve szinte minden ilyen vagy ehhez hasonló kérdésnél, hogy mindig volt aki rákezdett (és szinte biztos vagyok benne hogy ezt most sem kerülhetem el) de azért teszek rá egy kísérletet, hanyagoljuk azokat a beszólásokat hogy mit akarsz te a keverék kutyáddal, meg ugye nem szaporítani akarod, meg hogy a törzskönyves kutya az igazi kutya, mert 1 részt teszek rá hogy törzskönyves e vagy sem, másrészt meg mint keverék kutyás rühellem azokat akik leszólják mások kutyáit mert nincs a gazdi kezében 1 darab papír. Igen tudom hogy ezért a mondatomért is valaki rám támad, nem is várok mást :) DE a kutyám ne szólja le senki, mert nem ismeri milyen, és sok keverék kuty többet tud mint papíros társai. Természetesen akinek nem inge ne vegye magára, csak már nagyon kikívánkozott belőlem.

Szóval a kérdés adott, szívesen fogadok tippeket, tanácsokat, addigis mutatok pár képet a keverékemről :)

Véleményeket is elfogadok, kinek milyen észrevétele van jöhet hideg-meleg :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ui.: Még egyszer elnézést ha valakit is megbántottam volna, nem állt szándékomban!



2015. jan. 30. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Keveréknél a küllembírálat azért elég többrétű. Hiszen nincs egy adott alap, amihez viszonyítani lehet a kutyát. Így marad a bírónak a megítélése, hogy melyik kutya élénk, képes tűrni, hogy megnézzék netán a fogazatát. Milyen a kiállása. Szívesen mutatja magát, vagy farokbehúzva áll.Egészséges -e a szőre, fogazata ?

Szóval, ha ránéz valaki a kutyára, az valóban szépnek látszik önmagában.Természetesen ne legyen poros a bundája. Ki kell szépen kefélni.

Ha be tudod úgy állítani, mint az első képen, az remek volna.

Hobbi kiállításon messze nincs olyan rivalizálás, mint a fajtatisztáknál. Hiszen nem akkora a tét. Talán még kutyás barátságot is találsz majd.

2015. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, Köszönöm! Viszont még egy olyan kérdésem volna, (ezt a részt kifelejtettem) hogy nekem eléggé hogy is mondják, domináns kutyám van, ezt nem félelemmel vagy erélyesebb támadással, inkább feszengéssel fejezi ki, viszont az elő fordulhat hogy ha közelebb érünk más kutyához esetleg befeszül. Futás közben nem okoz gondot, ügetésben teljes mértékig ott van. Tehát ebből lehet valami probléma, idővel megszokhatja?

Az nagyon jó volna ha találnánk barátokat! :)

2015. jan. 30. 23:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hobbi kiállításon nem néznek heréket, ivartalanított is lehet a kutya. A feszengéssel sincs semmi gond, de ha rátámad a másik kutyára, akkor kizárnak.
2015. jan. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, Köszönöm!

Egyéb tippek, ötletek?

2015. jan. 31. 09:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel van fajtajelleg a kutyádban, szerintem értékelnék, ha úgy vezetnéd fel és állítanád be, ahogy a labikat szokás, ez azt mutatja, hogy utánanéztél és dolgoztál a kutyával.
2015. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

https://www.youtube.com/watch?v=2_UfNzF4Wgc

Valami ilyesmire gondoltál?

https://www.youtube.com/watch?v=KfhUOQejGCs


Ezeket találtam. Valami ilyesmi formában kellene majd beállni, illetve futnia?:) (Bocsi a szerencsétlenkedésemért, de egyszer voltunk csak egy ehhez hasonlón, egy rendezvény keretein belül, körbe kellett vezetni, és az ottaniak pontozták, azt meg is nyertük, de akkor még fogalmam sem volt hogy miről szól ez, mit kell csinálni, viszont elkezdett érdekelni, ebemen is úgy láttam élvezte és szívesen részt vennénk további kiállításokon, csak fogalmam sincs hogy mit hogyan kell.)

2015. jan. 31. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon erősen Labrador jellegű a kutyusod, nagyon szép! :) A Labiknál a free stack/free standing a mérvadó és ez is a legkönnyebb, ha egymásra vagytok hangolódva. A kutya maga találja meg a pozíciót, a gyakorlás elején az a lényeg, hogy tudjon mozdulatlanul állni, miután ezt megtanulna, viszont úgy látod nagyon össze-vissza vannak a lábai nem áll szépen, kezeddel rendezgetheted, de felesleges. Mivel a Labik finom falatokkal könnyen motiválhatóak, ezért szépen pózba vágják magukat általában, viszont van akiket a játék motivál. :)

Ezen a képen majdnem tökéletesen áll a kutyusod: [link] Valami ilyesmit kéne összehoznotok. A lényeg a sok gyakorlás! Nagyon jó video amit belinkeltél: https://www.youtube.com/watch?v=KfhUOQejGCs Itt láthatod a technikákat.

Ha ennyire érdekel ez a kiállításos dolog, gyere el (akár a kutyusoddal is) nézőként egyre. A Labis ringnél megnézheted, hogy megy ez élőben.

2015. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönjük! :)

Már elkezdtük tanulgatni a szép pózban való megállást, egészen jók sikerülnek, szerencsém van Vele mert olyan típus akit nem különösebben szükséges sem játékkal, sem jutalom falattal motiválni (persze ettől függetlenül,a jutalom mindig kijár), Ő az a típus aki minden egyéb nélkül megcsinálja. Tervben van hogy hamarosan ellátogatunk egy kiállításra (persze egyenlőre csak néző ként), viszont kicsit izgulok azon hogy nem e lesz olyanból gond hogy kutyák társaságában befeszül, meg néha remegnek a hátsó lábai. (Állítólag ez attól van hogy fel megy benne az adrenalin.) Remélem némi jó tapasztalat után ez elmúlik.

A szép járás nagyon megy neki, szokták is csúfolni :) (Pecek Matyi), ha minden igaz ezzel nem lesz gond, pórázt szépen követi, a beállásnál kicsit izgulok, sok kutya közt remélem nem fog forgolódni,nézegetni,erre megpróbálunk nagyon rá gyúrni.

2015. febr. 5. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!