Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen modszerrel korrigaljam...

Milyen modszerrel korrigaljam a kutyam, ha seta kozben rosszul viselkedik porazon?

Figyelt kérdés

Nyakorvet hasznalunk, megrantom a porazt, hirtelen, de kutyamnal hatastalan, ettol csak meg jobban pl.a macskara koncentral, meg jobban be is porog a megrantastol.

Ha raszolok, erti, a nincsen szot hasznalom nala figyelmen kivul hagyasra, de szeretnek valami jelet, enyhe buntetest, hogy eszebe se jusson odahuzni pl.macskahoz.

Mivel lehet buntetni a rantason kivul?


2015. jan. 31. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a rántás hatástalan, akkor hagyd a fenébe.

Az én kutyám pl. a többi kutyára bámult mereven és ment feléjük, mint egy tank (nem agresszív, csak kva kíváncsi :D). Pórázrántás nála is hatástalan volt, viszont az elé gyalogolás és kézzel, testtel, dörgő hanggal elzavarás nagyon bevált!!!!


Egyik nap a parkban sétáltunk, szemben 20 méterre jött egy kiskutya, erre úgy megindult hogy csak na, le se szarta, hogy "hagyd", na, nagyon begurultam. Beléptem elé, megfogtam a hámját és szépen más irányba fordítottam és meglódítottam egy kicsit, nézett rám, de megint a kutyára szegeződött a tekintete, na akkor baromi dühösen (de nem kiabálva :D) a testemmel tereltem az új irányba egy dörgő "TOVÁBB!!!" kíséretében. Mutogattam is hessegető mozdulattal, hú, rögtön ment amerre mondtam. Azóta is ezt a szót használom, mert megy szépen tovább előre a másik kutya mellett.


Engem azért is bosszantott hogy minden kutyához oda akar menni,mert rengeteget van alkalma más kutyákkal szabadon játszani,szóval sokat kutyázik, ne akarjon már pórázon is mindenkihez odarohangálni :)

2015. jan. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindig azt használd, ami működik. Bökd meg a horpaszát (kézzel vagy sarokkal, ami kéznél van), rázz meg egy köves flakont a fenekénél, vagy tegyél rá fojtót; kísérletezz, találj ki valamit, vagy kérj segítséget szakembertől, hiszen az, hogy nem tudod hatékonyan szankcionálni, ha a kutya rosszat csinál, elég komoly dolog és aláássa a nevelést.

Amúgy esélyes, hogy rosszul csinálod azt a rántást is, mert jobban bepörögnie semmiképpen nem szabadna tőle. Vagy átmegy húzásba, vagy nagyon erőtlen, vagy egyszerűen csak nem ismétled meg elégszer ahhoz, hogy lenyugodjon a kutya. Esetleg ezek kombinációja :) Nem olyan egyszerű helyesen megrántani egy pórázt :D

2015. jan. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Helló!

Szerintem próbáld meg azt amit az előző válaszoló mondott, próbáld elvonni a figyelmét valamivel, akár a horpaszon bökéssel, vagy ami érdekli, és így próbáld neki megtanítani hogy nem szabad.

Én ha ilyen van általában azt szoktam csinálni (mi is fojtót használunk) hogy leültetem magam mellé, tehát feladatot adok neki, ezzel elterelve a figyelmét,(ha ezt végre hajtotta indulunk tovább). Ha ez sem működik, akkor pedig egy erőteljes hátra fele rántás 100% os eredményt hoz, egy nem szabad! vezényszó kíséretében. Viszont vannak helyzetek amikor nálunk elegendő ha annyit mondok neeem (ezt meglehetősen kedves hangon) ilyenkor rám néz és ilyen félvágtában fülig érő szájakkal ugrál mellettem szorosan a lábamnál :) ne kérdezd ilyenkor minek örül még én sem jöttem rá. Szóval mi most ott tartunk hogy ha jön velünk szembe, közvetlen mellettünk egy visító kis eb, a kutya az 1 méteres pórázon teljes szabadságban tud mozogni, de még sem hagyja el a lábam, viszont az hogy eléggé ráncolt homlokkal nézi, szerintem örökre megmarad (de hát addig míg egyebet nem csinál, ezt a dolgot meghagyom neki).

Remélem segíthettem. :)

2015. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!