Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla gazdák tudnátok...

Magyar vizsla gazdák tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 7-8 hónapos kan magyar vizslám. Imádom, állandóan símogatom és ő is szeret minket. Hétvégente tudom sajnos csak sétáltatni (kollégiumban lakom). Nagyon mozgékony és állandóan ugrálna fel ránk, az ajtó kilincsre is ugrál amit ki is tud nyitni már, pórázon néha húz. Volt már nektek hasonló eset a kutyátokkal? Milyen módszerrel szoktattátok le ezekről? Tudom, hogy még nagyon fiatal és türelmes is vagyok vele, de néha elcsattan egy-két pofon mikor felugrik rám, vagy az ajtókilincsre esetleg a pórázon majd elhúz engem. Az ül vezényszót már tökéletesen tudja és pacsit adni is tud. De a legnagyobb gond a hiperaktivitásával van, mert ha bepörög akkor alig lehet leállítani.

Tanácsaitokat előre is köszönöm.



2015. febr. 1. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Vártál 7-8 hónapos koráig, hogy végre elkezd valóban nevelni a kutyádat?Olvastál valaha valamit a kutya neveléséről? Az ül és a pacsi nem a legfontosabb dolog, amit el kell sajátítania egy kölyök kutyának már az első naptól, hogy gazdához kerül.
2015. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magyar vizsla nagyon mozgásigényes, és mivel a mozgásigénye nincs kielégítve, magyarul nincs mindennap lemozgatva, lefárasztva, ezért ugrál, pörög, húz, hiperaktív. Több munka, szellemi és fizikai feladat, mozgás kellene neki, lehetőleg naponta, és akkor nyugodtabb lenne otthon. Sajnos erre más megoldás nincs.
2015. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vizslák már csak ilyenek - nagyon sok mozgás kell neki, amíg az nincs meg, nem várhatod el tőle, hogy viselkedjen.

Az, hogy két feladatot tud, az igazán nem nagy dolog, egy óra alatt megtanulja bármelyik kutya. Ha már a szüleid bevállalták a kutyát, nem ártana, ha arra is fordítanának némi figyelmet, hogy a kutya mit igényel, nem csak arra, hogy ők mit várnak el a kutyától.

2015. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: kollégiumban lakok, ezért csak hétvégén tudok vele foglalkozni, akkor is keveset tanulás miatt. :(

Köszi a többieknek is, az ül meg a pacsival pedig nem felvágni szerettem volna, csak leírtam miket tud.

Nyártól remélem többet tudok vele foglalkozni.

2015. febr. 1. 22:11
 5/6 A kérdező kommentje:
És szerintetek a hiperaktivitása fog csökkenni, ahogy idővel öregszik?
2015. febr. 8. 18:25
 6/6 anonim válasza:
Igen fog csökkenni csak a vizsla ilyen de nem gond majd kinövi
2015. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!