Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves magyar vizsla tanítható...

1 éves magyar vizsla tanítható még?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy magyar vizslát és írtak, hogy van 1 éves.

Nem tudom, hogy ebbe a korba taníthatóak-e még.



2014. dec. 21. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kutyát bármikor lehet tanítani. Ez a kutya még nagyon fiatal!
2014. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem vagyok nagyom tisztába a kutya korokkal.

2014. dec. 21. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, miért ne lenne tanítható? :) Remek korban van.


Ha trükkökre akarod tanítani, akkor talán kicsit nehezebben tud majd összpontosítani, mert kutyamércével most épp kamasz korú, de simán menni fog!


Ha NEVELNI akarod (nem rángatjuk a pórázt, nem ugatunk meg minden elhaladó kutyát, nem lopunk a konyhaasztalról, stb), akkor meg pont a legjobb korban van. Ha most "kőbe vésed" a szabályokat, hogy mit lehet és mit nem, később már nem fog annyira lázadozni ellenük. Ha egy idősebb pl. 5 éves kutyát akarsz átnevelni meg leszoktatni mindenféle felvett rossz szokásról, az már nehezebb egy kicsit (a kutyába már berögzültek ezek).


Hajrá, menni fog :)

2014. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Vadászatra meg pár trükkre és családi eggyüttélére akarom tanítani.

2014. dec. 21. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Basszus, ne már. Egy 14 éves ember tud új dolgokat tanulni, akkor miért gondolják az emberek, hogy egy 1 éves kutya nem tud? Józan paraszti ész, emberek! Ugyanolyan az idegrendszere, mint az emberé, miért veszítené el a tanulási képességét fiatalon, egyik pillanatról a másikra?


Én ismerek olyan 10 éves kutyát, akivel most kezdtek el egy neki új sportot. Persze neki már egy hangyányit döcögősebben megy (de csak azért tűnik fel, mert gazdi az ifjú titánnal is csinálja).

2014. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!