Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma kaptam meg az 5 hetes...

Szandi112269 kérdése:

Ma kaptam meg az 5 hetes Berni Pásztor kis kutyámat.4x kapott enni ma. Reggel még az anyukája etette.3x mi.4X kakált és elég sokat pisilt. Ez normális? (Nem hasmenésről van szó)

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 20:32
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rendesen szoptatta őket az anyjuk, csak a szaporító barátunk akart tőle minél hamarabb megszabadulni...
2015. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
89%

Igen, egy csecsemő korú kutyánál ez normális.

Az már kevésbé, hogy 5 hetesen el lett szakítva az anyjától, ami törvénytelen is, valamint nem tanulja meg az alapvető viselkedési normákat, amit az anyjától megtanult volna.

Reménykedj, hogy egy "szaporítós" berni pásztornál nem lesz semmi egészségügyi gond, mint pl. diszplázia, ami igen gyakori ennél a fajtánál.

Nem kell egyébként megsértődni. Szereted a kutyákat? A berni pásztor fajtát? A saját kutyádat? Ha igen, akkor miért akarsz rosszat neki és az egész fajtának? Mert azzal, hogy egy szaporítós kutyát vásárolsz, ráadásul 5 hetesen, rosszat teszel. A fajtának is, és a kutyádnak is. Ez nem bántás! Ezek tények, és ha tényleg szereted a kutyád és a legjobbat szeretnéd neki, ezen inkább el kellene gondolkoznod megsértődés helyett.

2015. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Kezd belőled elegem lenni.. húzz már innen. Normális emberek normális válaszait várom, nem egy olyan emberét akinek a szó kincse megragadt az idióta jelzőnél! Felfogtam mire gondolsz, nem kell hatszor leírni ugyan azt!
2015. febr. 1. 20:48
 14/43 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy fog sok gondot okozni! Az első kis gondnál ki fogják rakni az utcára... Csak nem gondoljátok, hogy az, aki egy 5 hetes kutyát megvesz egy szaporítótól, aki nem képes még az alapoknak sem utánanézni, majd ezek után kezd el felelősen gondolkozni. Én is voltam ilyen naiv, de sajnos ez van. A kedves kérdező már megmutatta eddig is, hogy milyen ember, milyen gazda, tőle ezek után már csak olyat várok, hogy a kiskutya sürgősen új gazdát keres, vagy az utcán/menhelyen/kertben elásva fogja rövid úton végezni.
2015. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat, Sziasztok!
2015. febr. 1. 20:50
 16/43 anonim ***** válasza:
91%
Mégis mit vártál? Felelőtlen voltál! Arra számítottál, hogy majd bólogatunk, hogy mindent jól csinálsz? Hogy persze, ez így helyes, támogasd csak a szapikat, vásároljál csak nyugodtan pár hetes kiskutyákat, majd ha meguntad őket, akkor adj tovább rajtuk. Bocs, de az ostobákból nagyon elegem van, akiknek kiskutya kell, de azonnal és persze olcsón! Ja, hogy a kutyának mi kell, mi a jó neki, az már lényegtelen neked.
2015. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nem szoptatja a mamája, még nem lehet elhozni! Vidd el állatorvoshoz, mert gondolom a féreghajtásai sincsenek még, és hamarosan oltani kell!
2015. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Csak, hogy tudjátok, bár nem tartozik rátok. 1 éve halt meg a labradorom. Öt is elég korán hoztuk el,mégis meg élt 12 évet! Bármi gondja volt állat orvoshoz vittük. Rendesen felneveltük. Azért mert ezt a kiskutyát elég hamar elhoztuk nem kell azt feltételezni h az első gondnál ki fogjuk dobni! Elég drága neki való tápot kap, tápszert. Úgyhogy rendesen fel fog nevelkedni! Az eredeti kérdésemre meg kaptam a választ. köszönöm!
2015. febr. 1. 20:57
 19/43 A kérdező kommentje:
Féregtelenítés meg volt neki,és meg is lesz az összes oltása . 6 hetes kort betölti visszük oltatni !
2015. febr. 1. 20:59
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda, hogy többet ne adj az ajánlott adagnál enni neki.A tápszer mifajta?
2015. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!