Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma kaptam meg az 5 hetes...

Szandi112269 kérdése:

Ma kaptam meg az 5 hetes Berni Pásztor kis kutyámat.4x kapott enni ma. Reggel még az anyukája etette.3x mi.4X kakált és elég sokat pisilt. Ez normális? (Nem hasmenésről van szó)

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 20:32
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

27


Pontosan értem, hogy miről beszélsz, számomra is fontos a felelős állattartás. De azt nem tudom megérteni, hogy valaki feltesz egy kérdést, amire segítő választ vár, cserébe viszont mindenki nekiugrik és kioktatja.

Nézd nekem is volt már kutyám, még akkor amikor nem volt ez az elit kutyatartás divatban. Fajtatiszta, több százeres kutya volt, már 15 évvel ezelőtt. Rengetegbe került a tartása és a gondozása, mert mindenből a legjobbat kapta. Viszont nem vagyok vak, van szemem. Pontosan tudom, hogy Magyarországon az emberek 80%-a keverék kutyát tart, valamennyi száraz tápon és maradékon etetve. Kutyaiskolába is csak a nagyvárosiak hordják a kutyájukat. Ezért hülyeség valakit elítélni, nem mindenkinek vannak százezrei kutyára. Attól még az a kutya nem éhezik és foglalkoznak is vele, szeretve van. Vagy jobb lenne ezeknek a kölyköknek, ha menhelyre kerülnének? Sokkal nagyobb problémát jelent szerintem, az hogy rengeteg helyen láncra verve tartják a kutyát (lásd vidék), vagy verik. Arról nem is beszélve, hogy milyen kevesen ivartalanítják. Elsőként talán az ivartalanítást kéne divatba hozni, hogy ne legyenek kétszeresen túlterhelve a menhelyek, ha ez megoldódott, akkor utána lehet foglalkozni a Starter kutyatáppal meg hogy ki honnan hozza a kutyáját. Ugyanis ha az ivartalanítás elterjedne, akkor nem lennének véletlen és fölösleges almok, amikből ha már így sikerült címszó alatt pénzt akarnak egyesek csinálni.


Egyébként pedig kedves Kérdező! Attól, hogy így hoztad el a kutyádat még lehetsz felelős állattartó. Az oltások, a megfelelő táp és a törődés a legfontosabb. Azt hiszem nálad ez megvan. Csak így tovább! :)

2015. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Ha az emberek nem vennenek szaporitotol, nem lennenek tele a menhelyek.

Ha az, hogy 5 hetesen hozta el, nem a baj kategoria, akkor mi az?

2015. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

A baj szerintem ott kezdődik, amikor a kiskutyák egy zsákban kötnek ki az erdő szélén, mert nem tudják lepasszolni őket vagy ha 1 méteres láncon vannak tartva és verik őket. Hatalmas problémaként tekintek arra is, ha valaki moslékon eteti a kutyáját és nem kapja meg az oltásokat. Továbbá ha beteg, akkor nem viszi állatorvoshoz, hanem otthon megpróbálja "kezelni". Ennek sosincs jó vége. A szaporítótól elhozott kutyatartást sem támogatom. Viszont a sok rossz közül ez a legkisebb rossz. Attól, hogy valaki egy nem kívánt alomból hoz el egy kiskutyát, attól még lehet jó és felelősségteljes állattartó. Nem az ő hibája a felelőtlen szaporítás, hanem azé akitől a kutya van.

Mondok erre egy példát. Nagymamám sok évvel ezelőtt elhozott egy kiskutyát az egyik ismerősétől. 10 ezer forintot fizetett érte, vagyis az oltás, chip és a féreghajtás árát. Haszna nem volt belőle a szaporítónak. A szaporító nő hülye volt és nem ivartalanította a kutyáját, így párosodott. 3 kiskutya maradt meg az alomból, abból egy a nagyimhoz került, egy a szomszédjához, egyet pedig megtartottak. Az ellés után elvitte ivartalanítani a kutyáit, így nem volt több ilyen "baleset". Tanult a hibájából. A kiskutyák viszont jó körülmények között vannak, főleg amelyik a mamámnál van. Gyakorlatilag a gyerekeként tekint rá, az ágyában alszik, a legdrágább kajákat kapja, öltöztetve van, külföldre utazgat és egy halom pénzt hagy általában az állatorvosnál és a kutyakozmetikusnál is. Most akkor olyan rossz dolga van annak a kutyának, csak azért mert nincs törzskönyve? Vagy jobb lett volna, ha egy zsákban végzi? Szerintem nem.

2015. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Az a no tanult az esetbol. A legtobben nem. Altalaban, ha szaporitotol hozol el, azt tamogatod, hogy a helyere keruljon 2 ujabb, hiszen sikerult elpasszolnia a meglevoket is. De itt nem is az a legnagyobb baj, hogy szaporitotol van, hanem az 5 hetes kor. Ez nagyon pici, meg az anyjaval lenne a helye minimum 3 hetig. Raadasul, ha nem tudta azt se, hogy meg nem lejet elhozni, akkor szerinted mennyire nezett utana a kutyatartasnak? Szerintem nagyjabol semennyire. Szoval ne mondd, hogy "attol, hogy szaporitotol hoz, meg lehet felelossegteljes", mert ez az o eseteben egyszrruen nem igaz.
2015. febr. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim válasza:
46%
Milyen jó hogy mindenki tele van pénzzel 250.000ft-os kutya tenyésztőtől. :D Meg nincs Magyarországon szegény ember meg munkanélküli. Az ilyen ostobák miatt van a Fidesz a porondon. De ha már ilyen sok lelkes állatvédő van aki tele van pénzzel, mért nem megy fel olx-re vagy akármilyen apróhirdetéses oldalra és jelent fel mindenkit sorra aki "szaporító". Ahelyett hogy ilyen oldalakon zaklatnák azt az embert aki aggódik a kutyájáért és talán egy kicsit hozzá nem értő mert 5hetesen tényleg nem kellett volna leválasztani, de viszont oltatja próbálja felnevelni megfelelően egyenlőre, hogy milyen ember a kérdező fogalmatok sincs csak általánosítotok meg álszenteskedtek. Tisztelet a kivételnek.
2015. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Nem kell 250 ezres kutya tenyésztőtől, mert lehet ingyen vagy jelképes összegért örökbefogadni is a menhelyek bőséges választékából. Csak akkor ne akarjon fajtatisztát, ha nincs rá pénze. A keverék is ugyanolyan kutya. Fajtatisztát annak érdemes vennie, akinek valami konkrét célja van vele, hogy miért pont azt a fajtát választotta, és csak azért, mert külsőre tetszik neki.

Egyébként pedig aki olyan szegény (sajnos, hozzáteszem), hogy a saját fenntartása is gondot okoz, az jobb, ha nem tart állatot, mert tetszik-nem tetszik, nem kevés pénzbe kerül eltartani, még ha a vételár kevés is volt vagy ingyen kapta. Nem kötelező kutyát tartani. Én sem tartok most, pontosan ilyen okok miatt - nem vagyok most abban a helyzetben, hogy bevállaljak egy kutyát, pedig nagyon szeretnék, de ésszel kell gondolkozni.

2015. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
jav. NEM csak azért, mert külsőre tetszik neki.
2015. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

SwordofHell

Itt senki sem ostoba, csak felelős állattartó. A Fidesznek ehhez pedig semmi köze nincs, meg az MSZP-nek sem. Tudod szegény és szegény ember között óriási különbség van. Koszovóban az számít szegénynek, akinek nincs mit ennie. Nálunk meg például a szomszédom, akinek 3 gyereke van, fajtatiszta kutyája, autója, múlt nyáron Görögországban és Hajdúszoboszlón nyaraltak. Rendszeresen járnak színházba és kikapcsolódni. Mégis szegénynek vallották magukat az önkormányzaton. Rendszeresen kapnak segélycsomagot és egy pap is hord nekik időnként kaját. Nálunk ők és a hozzájuk hasonlók teszik ki a szegénység nagy részét. Na meg persze a borsodi etnikum. De azt gondolom, hogy nincs olyan politikus aki rajtuk még tud segíteni.

2015. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim válasza:
Én nem erről beszéltem de mindegy. Amugy meg ha erről van szó biztos vagyok benne hogy nem egy ember aki anyagilag is megtehetné szaporítótól vesz kutyát. Csak engem az idegesített fel hogy volt olyan válasz is hogy nincs Magyarországon szegény. Az hogy a szomszédodban ez van ne legyél szűklátókörű, meg nem csak az etnikum lehet szegény meg a borsodiak. Bőven elég két alkoholsta szülő a családba akik nem szeretnek dolgozni vagy éppen nincs mukalehetőség. Mert pl borsodban elég nehéz elhelyezkedni. Meg nem feltétlenül szegényekről van szó, van olyan réteg is akik nem nevezhetőek szegénynek se gazdagnak és bizony nincs pénzük 100.000ft-os kutyára mint pl nekem, én meg vagyok elégedve a keverék kiskutyámmal. Igen ne vegyen szegény ember fajtatiszta kutyát ha anyagilag nem teheti meg hogy megadjon neki mindent ami kell. De ha ez a lány megvette meg hibázott is ahelyett hogy minden "állatvédő" letorkolná, segítenének rajta hogy a kutyájának jobb legyen. Vagy am jobb lenne ha senki se venné meg a szaporítótól és a szaporító mérgében megölné a kiskutyákat? Feljelenteni meg lehetetlen az összeset. De az se lenne megoldás.
2015. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
*munkalehetőség
2015. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!