Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz a magyar vizsláról?...

Ez igaz a magyar vizsláról? Külföldön is így tudják?

Figyelt kérdés

Azt írják, hogy a vizslák között a legsokoldalúbb.

A legtöbb féle vadászatra közel azonosan jól használható nem úgy, mint a többi fajta.

Mert, hogy azok jobbára egy féle vadászatra lettek tenyésztve.

Ráadásul amit megtanult azt nem felejti el.


Ez igaz vagy csak fényezzük, mert a miénk?

A többi talán elfelejti amit tanult ?



2015. febr. 1. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A vizslák vadász kutyák, és nagyon jó vadászkutyák. kacsavadászatra kitűnően alkalmazható.

Nagyon okosak, tanulékonyak, és sokoldalúak.


Amit megtanult azt nem felejti el, ez nem csak a vizsla jó tulajdonsága hanem minden állat így van vele.


Egyébként a vizslákat külföldön (pl: Angliában) arisztokrata ebnek is nevezik a gyönyörű megjelenése miatt. Vagy a másik kedvenc megnevezése a mágneskutya. Ugyanis a vizslák imádnak a gazdi közelében, mellette, ölében lenni, és jóformán tapad mint egy mágnes.


Szóval ez nemcsak fényezés a magyarok részéről, hanem tényleg van egy pompás magyar kutyafajta aminek csodás külső és belső tulajdonságai vannak.

(külföldön is szeretik, csak drága)

2015. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Hogy hányféle vizsla van és mire specializálódtak, azt nem tudom, csak annyit, hogy a német valamivel higgadtabb, megfontoltabb, nem olyan hebrencs, mint a magyar.

Külföldön is szeretik őket, sok mentett kutyát fogadnak örökbe.

2015. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaz. Használható többféle vadászatra, nem úgy, mint pl. egy beagle, aki "csak" követi a vadat a nyomon (csak egy példát mondtam). A magyar vizslák ezzel szemben alkalmazhatók kacsavadászatra (tehát vízben is), fácánvadászatra (bokrokban, stb), illetve apportozásra is (a vadász lelövi a vadat, a kutya meg odaviszi neki). De annyira nem vagyok otthon a vadász témában, nem tudom ettől többet mit tudnak :)
2015. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaz. Az angolok kb. minden vadászandó állatfajra külön kutyafajtát tenyésztettek, és ez más nemzeteknél is elég gyakran megesett. Viszont ahogy egy vadásztól hallottam egyszer: a magyar lusta nép, neki kell egy kutya, amelyik bármire használható, ráadásul különösebb erőfeszítés nélkül tanítható, és szeret engedelmeskedni. A szokásos mentalitás: működjön tökéletesen, de ne kelljen vele melózni :D Ez lett a vizsla. Simulékony, alkalmazkodó, gyakorlatilag magától tanul, és lesi minden mozdulatodat. Már ha megfelelően van tartva, persze :)

A német vizsla például akaratosabb, makacsabb, mint a magyar, nehezebb vele bánni. Más vizslaféléket nem ismerek személyesen, de a magyar vizsla különösen finom lélek úgy általában a kutyák között is.

2015. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!