Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számokban melyik magyar...

Számokban melyik magyar kutyafajtából mennyi van idehaza és külföldön?

Figyelt kérdés
Különösen a komondor és a kuvasz állománynagysága ( és minősége) érdekelne.
2008. szept. 2. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a komondorok sokkal jobbak és értékesebbek mint a kuvaszok [link] ha választanom kéne komondor és kuvasz között eggyértelműen komondort választanám.

Amugy annyit tudok hogy amerikában ritka a komondor meg a puli.

2008. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az lent belinkelt oldalon olvasható rendkívül jól megírt fajtabemutató a kutya szövetség nevű újságban jelent meg eredetileg a kuvaszról nem régen. Sajnos, a címe nagyon igaz. Bár számokat nem tudok, de olyan kevés fajtatiszta állat születik belőle évente, hogy ha nem történik valami, a kihalás szélére kerül rövidesen.


[link]

2008. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nekem igazából mindkettő tetszik.Ugyan sokan mondják,hogy a kuvasz idős korára megbolondul,de még senki sem mondta,hogy mitől.Én nem akarom elhinni.

A komondor meg ha néhány napja találkoztam velük és el voltam olvadva

Az olvastam,hogy világviszonylatban több kuvasz van.A komondor a nagyszőre miat nem szeretik.Szerintem akkor meg kell kicsit nyírni,az értékéből nem von le.

Esetleg tudtok olyan címet ahol számszerűsitik a törzskönyvezett egyeeket ill.megbecsülik a tk nélküliekkel a számukat?

2008. szept. 4. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Hello meg lehet nyírni a komondort de akkor a szőre később fog be nemezesedni. egyre népszerűbb fajta+ a kuvasz .Rájönnek a nyugatmajmoló kutya b...k hogy ez a két ŐSI MAGYAR fajta felveszi a versenyt+ még sokkal ellenálóbbak a betegsékkel szemben is mint a felkapott házőrzők + a sok divatkutyák. Egy ebtenyésztő!
2009. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia ebtenyésztő.

Esetleg a két fajta valamelyikét tenyészted??

Megtudnád esetleg mondani melyikből mennyi lehet ?

Igen szerintem is értékes fajták csak kevesen tudják tartani őket. Nem csak a helyre gondolok.

2009. febr. 6. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
igen tenyésztem kb egyforma az arány a komondorok és a kuvaszok között úgy hazánkba 12000 lehet a számuk ami fajtiszta vérvonalbeli de a tanyákon meg a falukban lévő komondorok és kuvaszok számát beleértve még több lehet. Ezek nagyrésze85% a fajta tulajdonságait viseli csak nincsenek törzskönyveztetve vagy egy kicsit elütnek a standarttól. A balti államokban is nagyon népszerű főleg a letteknél, a finneknél is kedvelt szerintem itt a legnagyobb a számuk
2009. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ez komoly? tizenkettőezer? Gondolom a két fajta együtt.

Vagy külön-külön? Az jó lenne.

Akkor nem kell aggódni a fajtákért? Mert itt-ott aazal riogatnak,hog yakár ki is pusztulhatnak. Nagy kár lenne .

Ugy olvastam,hogy az Usa-ban is sok kuvasz van csak a minősége nem az igazi.

A finnekről én is hallottamm,de ott nem a kissebb testű terelőkutyáink keresettebbek?


Szerinted kezdőként inkáb komondor vagy kuvasz?

Persze most nincs rá lehetőség,de ha majd úgy alakul az életem akkor szeretnék.

A kuvasz talán kimozdulósabb fajta,nem?

Nagy különbmség van a jellemükben?

2009. febr. 10. 19:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy évbe 500 komondor születik a világon.
2009. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem sok különbség van mindkettő nagyon alkalmas örző célokra, ha jól bánsz velük semmi baj nem eshet ne hidjél azoknak akik sik rosszat mondanak a kuvaszról.
2009. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!