Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyolc hónapos német juhásznak...

Nyolc hónapos német juhásznak 40-45 perc séta nagyon megerőltető?

Figyelt kérdés
Régóta kutyázó ismerősöm szerint ez rengeteg, tönkre tesszük az ízületeit. Kicsi kora óta kifejezetten kíméljük, nem ugráltatjuk, nem futtatjuk, naponta egyszer 20-30 percet sétáltatjuk (séta tempóban,) most emeltem 40-45 percre, de szerinte ez egy ekkora kölyöknek sok. Ízületvédő zöldkagyló-kivonatot kap. Nem szeretném, ha emiatt baja lenne.
2015. febr. 2. 11:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szóval van egy show vonalú kutyád. A nagyon kiállításra tenyésztők hajlamosak a túlszögelt hátsókra helyezni a hangsúlyt. Ez kölyök korban azoknak, akik a szokványos kutya alkatokat ismerik, bizony randa járást mutat. A "tértölelő járás, ügetés" azt jelenti, a hosszú hátsókkal jóval előbbre lép , mint ahova tette előtte az első lábát.

Amúgy létezik elő röntgen 6 hónapos kortól. Általában megcsináltatják, akik odafigyelnek a kutyájukra, mert ad egy képet a csípő és a könyök állapotáról.

2015. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

No én lassan búcsúzom, és elfelejtem ezt az oldalt. Szerettem idejárni, mert pl. nagyon sok hasznos tanácsot kaptam, különösen Akumi tanácsait tudtam alkalmazni, de már elegem lett ebből a show vonalú, meg túltenyésztett semmiresejó, neveletlen, stb. jelzőkből, amiket itt látatlanul osztogatnak a másik kutyájáról.

Mielőtt kutyám lett, évekkel ezelőtt nem tudtam, mi a különbség a szaporító és a tenyésztő között, nem tudtam, mit jelent a falkavezér szó a gazdi és a kutya kapcsolatában, én még a Kántor könyveken, Szincsák és Veress könyvein nőttem fel. Sajnos, az életem úgy alakult, hogy gyerekkori álmomat nem tudtam megvalósítani, nem volt kutyám, semmilyen, főleg nem német juhász.

Mikor kirepültek a gyerekek, egy hihetetlen véletlen(?) folytán úgy alakult, hogy lehetőséget kaptam arra, hogy végre kutyám legyen. Több, mint három évig kerestem, kutattam, elolvastam minden szakirodalmat, amit találtam, megnéztem a fellelhető kutyaneveléssel kapcsolatos videókat, rendszeresen olvasni kezdtem a gyk-t, megtudtam, hogy tenyésztőt kell keresnem, utánanéztem a magyarországi német juhász kenneleknek, végül találtam egy kennelt, ahol különös gondot fordítottak a kutyákra, Németországban fedeztettek, nem érte a kutyák feneke a földet, erőteljes, munkavizsgás kutyákat tenyésztettek. Nagyon sokat vártam a kiskutyámra, aki egy okos, könnyen képezhető, és tényleg nagyon szép. De ennek ellenére nem show vonalú. De mindegy. Ha ő lenne a legrondább, legbutább kutya, akkor is szeretném, mert az enyém.

De mindegy, mit tesz az ember, némelyek szerint ha tenyésztőtől veszed, túltenyésztett, ha szaporítótól,akkor azért vagy idióta, ha menhelyről, akkor azért, szóval bármit teszel, az mind rossz, és tuti, neked (itt nekem) van a legrosszabb kutyád.

Még annyit, megkerestem a legjobbnak tartott állatorvost, akit azért is ajánlottak, mert ortopédia a szakterülete, és őt tartják a legnagyobb displázia-szakértőnek. Ő mondta, mikor elvittük 6 hónaposan, hogy megcsinálhatja a röntgent, de szerinte semmi nem utal displáziára, és nem kellene feleslegesen erre egy csomó pénzt kifizetnünk. DE.. ha biztosra akarunk menni, meg főleg, ha tenyészteni akarjuk a kutyát, 1 éves korában minden vizsgálatot megcsinál.

Nem akarjuk tenyészteni, ő hobbikutya.

Biztos, hogy nem tudom azt nyújtani, amit egy igazán hozzáértő gazda, vagy egy kiképző, de minden tőlünk telhetőt megteszünk, pici kora óta hordjuk kutyák közé, 5 hónapos korától kutyasuliba, naponta kétszer 20 percet képezzük, játszunk vele, tavasztól szeretnénk hordani kirándulásokra. De igen, rosszul esik, hogy mindig leszólják, leszólnak, (:

Tudom én, hogy messze nem vagyok tökéletes, és biztos a kutyám sem az, de tényleg bármerre megyünk, sokszor megállnak az emberek, megcsodálják, hogy ilyen szép német juhászt még nem láttak, sokan kérdezik, melyik kennelből való.

no, ennyi. (:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! További szép napot!

2015. febr. 3. 13:55
 13/16 anonim ***** válasza:

Kissé érzékeny vagy.

Én pl egy szóval nem szóltam le a kutyádat, csak jeleztem, akik nem értenek az nj-hez, a fiatal kutyáknál a show vonalnál alkalmazott nagy hátsó szögek miatti "fura" járást gondnak, betegségnek gondolják.

Az orvosod lehet a legjobb orvos, de nem tenyésztő. Valóban altatás és némi pénz egy előröntgen. Viszont kap az ember egy állapotfelmérést. Ha jó, akkor örül és vigyáz, hogy ne rontsa el. Ha nem tökéletes, vannak lehetőségek a jó felé segíteni .


A lényeg, egy egészséges 8 hónapos nj-nek a 45 perces pórázos séta nem szabadna megterhelőnek lennie.

Nyáron , ha tudod, vidd úszni. Annál jobb gyógyszer nincs :))

2015. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A tenyésztője is volt nálunk nemrég, megnézte a kutyát, azt mondta, gyönyörű a mozgása. Kérdezte, nem vonhatnánk-e be tenyésztésbe, de én nem szeretném.

Tervezzük az úszást, de még utána kell néznem pontosan, hogy szoktassuk vízhez. Sajnos nyár végén került hozzánk, már nem igazán volt úszáshoz való idő, meg nem is nagyon mertük vinni, még akkoriban kapta az utolsó oltást. De az idén visszük. Már megbeszéltük az állatorvossal, hogy olyan gyógyszert fog kapni cseppet vagy tablettát,(nem jut eszembe a neve) ami szúnyogra, bolhára és kullancsra is jó. Most egy Kiltix nyakörve van, de az csak bolhára és kullancsra jó, a vízparton viszont sok szúnyog is van.

2015. febr. 3. 15:41
 15/16 anonim ***** válasza:

Bravecto a tabi neve.

Lyme ellen be lett-e oltva a kutya?

A legtöbb kutya imádja a vizet, hidd el. Én a 6 hónapost vittem a Dunára. Először ment a labda hasig érő vízig. Aztán kicsit feljebb érőbe. Amikor élvezettel rohangált érte, akkor megerősítettem a szívem, és bedobtam odáig, hogy legalább 3-4 tempót úsznia kellett. Egy hegynyi kő esett le rólam, amikor elegánsan megemelte a fenekét, ahogy kiment a talaj alóla és szépen kitempózott.:))

Bajban lettem volna, ha nem így tesz, mert utálom a vizet.

2015. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ez nagyon aranyos:) Én szívesen bemegyek vele, imádok úszni:) Bár nekem azért kicsit melegebb kell, 24-25 fok vízhőfok alatt már nem szívesen fürdök. Régen a 18-20 fokos víz sem zavart, hiába, öregszem.

Ha a kombiban nincs benne, akkor nincs beoltva lyme ellen. Azt nem mondta a doki. Beoltassam ellene? Márciusban viszem a veszettségire, akkor kap még kombit? Erre látod nem emlékszem. Féreghajtót kap, mert azt 3 havonta adják.

2015. febr. 3. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!