Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rég meghalt a kutyánk, és...

Nem rég meghalt a kutyánk, és a nagymamám nem akar ujjat, mert ffél őt is elveszíteni. De én kutya nélkülnélkül nagyon szomorú vagyok, és nagyon hiányzik egy barat. Hogy tudnék egy kutyust hazahozni?

Figyelt kérdés
Sajnos a mamám nagyon makacs, és nem érdekli, hogy belepusztulok a kutyus hihiányába. Immár 4 hóhónapja, hogy elvesztettük, nagyon hiányzik, és én kutya nélknélkül nagyon szomorú vagyok. Borzaszto végig nézni, amikor egy kutya elsétál mellettem. Nekem a legjobb barátom mindig is a kutya lesz. 13/L

2015. febr. 2. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaza van a mamádnak.

Először búcsúzz el a meghalt kutyusodtól, és majd utána legyen másik.

Mert így mindig a régi kutyádat keresnéd az újban, ami nem lenne túl jó neki...

2015. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Járj el a helyi menhelyre kutyát sétáltatni.
2015. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd el a régit előbb.

Ha az segít,és mindenképp kutyázni szeretnél,szeretettel várnak a menhelyeken,mint önkéntes.

2015. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Mindenkit megviselt a kutyánk elvesztése, nagyon hiányzott. Üres volt a ház kutya nélkül. Anyám meg süketelt, hogy neki nem kell még egy kutya - közben meg nézte a menhelyeket az interneten...Persze. Apám már szervezkedett kutya ügyben, kérdezősködött menhelyeken, de hát...papucs :D Na én fogtam magam, elmentem a sintértelepre és elhoztam egy kutyát (nekem több kritériumom is volt, nem csak úgy az első cuki pofára ráböktem ami megtetszett). Hú, anyám elég csúnyán nézett, de egyből megszerette és az egész családnak nagyon jót tett a kutya. Nagymamám is kivirult. Mindig felhozzák, hogy jajj mi lenne velünk kutya nélkül.


Megjegyzem, én már erősen felnőtt korú vagyok és teljes mértékben ellátom és nevelem egyedül a kutyát, szóval a családnak nincs semmi dolga vele, ők kb. csak simogatják :D


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a követendő példa, főleg, hogy te még kiskorú vagy, esélytelen ezt eljátszanod és ne is tedd :) Csak szemléltetni akartam, hogy attól hogy valaki valamit mond, az nem biztos, hogy úgy is van.


Nekem is nagyon fájt, amikor meghalt az előző kutyám, mindennél jobban szerettem. A mostani halála is nagyon fájni fog. De azt is tudom, hogy amíg lehet, mindig lesz kutyám és nem az lebeg a szemem előtt, hogy jajj mi lesz ha meghal.


A többiek jó ötletet írtak, önkénteskedj! Ez azért is jó, mert ha később mégis lesz kutyád, tapasztalatokat szerezhetsz.

2015. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!