Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő kiválasztása?

Tenyésztő kiválasztása?

Figyelt kérdés
Kölyök kutyát szeretnék venni, és két tenyésztőt néztem ki. Egyik helyen azt mondta a tenyésztő, hogy csak tk-val, szerződéssel, garanciával ad kölyköt. Minden ott van az oldalán, hetente csinál fotókat a kutyákról, videokat, stb, nagyon megbízhatónak éreztem. A másik pedig eléggé meglepett, pedig Ő is tenyésztő. Ilyeneket kérdezett, hogy ha hobbi kutyát szeretnék, akkor nem is fontos a tk? És hogy ő ivartalanítás ellen van. A legfurább az, hogy az utóbbi majdnem 3x annyi ideje tenyészt, mint az első. Adjatok tanácsot kérlek!!! Mindkettőnek nagyon szép kutyái vannak, szűrve stb.
2015. febr. 4. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A tenyésztő kérdezte, hogy nem is fontos a tk, vagy te mondtad, h nem fontos neked a törzskönyv? Mert ha a tenyésztő szerint fölösleges a hobbikutyának a törzskönyv, akkor inkább az előbbit választanám!
2015. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem én mondtam, hanem kérdezte, hogy mire kellene a kutya és én mondtam, hogy hobbi célra, családi kutyának. De nem mondtam olyat, hogy nem kell tk, ezért lepődtem meg. Ezzel el is bizonytalanított, tudván, hogy pedig jó rég óta tenyésztő.
2015. febr. 4. 08:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor az elsőt válaszd mindenképp. Lehet nincs is a kölyköknek alombejelentője, ami után a tkt kapják!
2015. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Basszus.
2015. febr. 4. 08:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyesmiben sumákol az másban is sumákol és más dolgokon is spórol a háttérben, amiről te nem is tudsz. Mindenképp az elsőt válaszd!
2015. febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az elsőt választanám!
2015. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy azok akik régebb óta tenyésztenek már csak a pénzt lássák a kiskutyákban. Az újak, a fiatalok pedig tényleg jobb és szebb kutyákat akarnak lehozni.


Én mindenképp az elsőt választanám de még jobban utána járnék, mivel eteti őket, zajhoz, más kutyákhoz szocializálja-e őket...

2015. febr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na el is dőlt, mert már 3. napja nem érem el. Köszi a megerősítést!!!
2015. febr. 4. 09:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, szocializálva vannak már a tenyésztőnél, és amint hozzám kerül, folytatom a szocializálást. Busz, villamos, metro, auto, kutyák, emberek,stb stb
2015. febr. 4. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!