Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy labrador kutya jó lehet...

Egy labrador kutya jó lehet személyes védelemre?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy nagyon nem... De akkor ezek a kutyák mégis, hogy lehetnek vakvezetők?

2015. febr. 5. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem kimondottan gyakori, hogy vakokat támadnának meg az utcán.
2015. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%
A vakvezeto kutyanak nem a vedelem a feladata.
2015. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
A vakvezetők nem védelmezik a gazdájukat, hanem vezetik. Pont azért alkalmasak erre a melóra, mert imádják az embereket, viszonylag könnyen cserélnek gazdát és egyáltalán nem agresszívak, nagyon szeretnek az emberek kedvében járni. Ja és "mellesleg" intelligensek.
2015. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A vakvezető kutya feladata az, hogy segítsen a közlekedésben, döntsön a helyzetekben, irányítsa a gazdát, hogy ne kerüljön veszélybe, illetve akár némileg segítsen otthon is. Az erre használt labradorok tökéletesek a feladatra, kis mozgásigényűek, nyugodtan, kiegyensúlyozottak, önállóak és jó idegrendszerűek. Személyvédelemre teljesen alkalmatlanok, bár némileg talán elrettenti a zsebeseket.
2015. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem, de így akkor, hogy nem támadják meg állandóan a vakokat?


Amúgy köszönöm a gyors válaszokat! :)

2015. febr. 5. 14:41
 6/11 bollocks ***** válasza:
67%
Szerinted miért vakVEZETŐ a nevük, és nem vakVÉDŐ?
2015. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Mar miert tamadnak meg oket? Nyilvan egy vak ember tudja a hatarait es nem maszkal pl hajnali kettokor egy kihalt sikatorban. Nyilvan volt mar pelda arra, hogy megtamadtak vakokat, de azert pl kislanyokat, mozgasserulteket stb sem tamadnak meg percenkent. En gyerekkent is mar rengeteget maszkaltam egtedul a kutyaval, o sem volt eppen az a verengzo fenevad, megsem tamadtak meg.
2015. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván nem az éjszaka közepén járkálnak az utcán a vakok, amikor sok a huligán... Fényes nappal meg nem jellemző, hogy a nyílt utcán megtámadnának valakit, meg azért szerintem az olyan emberbe akibe szorult némi jóérzés az a vak ember segítségére fog sietni, de ennyi erővel a járókeretes öregeket meg a tizenéves gyerekeket is megtámadhatnák. A zsebtolvajok meg nem mennek a kutya közelébe, mert ha a vak nem is látná őket, a kutya azonnal kiszúrná.
2015. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
A vakok sem az éjszaka közepén járkálnak. És miért támadnák meg őket? És ahogy írták, vakvezető kutya, vezeti a gazdáját, és nem pedig védi.
2015. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"vakvédő" :D:D:D hát ez hullajóóó!
2015. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!