Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya felelősségre tanítha...

Egy kutya felelősségre taníthatja az embert?

Figyelt kérdés
A párommal szeretnénk venni egy kutyát, és felvetődött bennem ez a kérdés. Amíg az anyjával élt (falun), addig az állatokról mindig az anyja gondoskodott (lévén hogy szinte nem is volt semmi más dolga), ő meg egész nap csak a számítógép előtt ült meg dolgozott (egyébként én is dolgozok). Nem azt mondom, hogy reménytelen eset, de mindig rá kell szólni, ha "elfelejt" valamit. Például a virágokat sohasem locsolja és ha lehullajtják a leveleiket, azokat se szedi fel sose, mindig csak én, ő meg csak gépezik. Szerintetek a kutya kimozdítaná a számítógép elöl? Elvégre muszáj lesz neki is vinnie sétáltatni meg minden.
2015. febr. 5. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
szerintem igen, ha komolyan veszi, de ha közös kutya lesz akkor a nyakadon marad idővel úgyis. Az én párom is kocka, de mióta kutyája van mindig megyünk valamerre. Imádja a blökit :) Menhelyről hozta, és elmondása szerint nem választhatott volna jobb első kutyát magának.
2015. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem igen. A kutya kiköveteli magának a törődést, hiszen annyira édes, hogy nem lehet neki ellenállni. :) Akinek van szíve az úgysem tudja nézni hogy szomorúan fekszik a kutyája, inkább fogja magát felöltözik és elviszi egy jó nagy sétára, vagy játszani kezd vele. Elfelejteni őket nem lehet, mert általában minden lépésnél az ember nyomában vannak. :D És ha meg elkezdene vele foglalkozni, hamar kialakulna a kötődés is, onnan meg már végképp nem áldozat gépezés helyett sétálni menni. :)
2015. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Erre nem nagyon lehet igennel vagy nemmel válaszolni mert minden csak a párodtól függ.

Szerintem megszokta, hogy mindent megcsinálnak helyette és nem nagyon esik le neki a tantusz, hogy mozdulnia kéne talán nagyon is elkényelmesedett.

Kérdés mennyire villanyozza fel egy kiskutya azok után, hogy falun nőtt fel és mindig voltak körülötte állatok. Neki talán már nem lesz olyan új és lelkesítő.

Könnyen lehet, hogy hamar ráun és tényleg ez is a te melód lesz vagy végeláthatatlan vita, hogy vigye már le ha otthon van.


Szerintem beszéld meg vele, mit szólna hozzá, hajlandó lenne-e kimozdulni egy kutyus kedvéért.

Ki tudja talán unja magát, sok szórakozása nincs így lehet, hogy érdekelné a kutyus.

De akkor közösen válasszatok egyet.

2015. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Azt gondolom többnyire igen, de sajnos mindig vannak kivételek, menthetetlen emberek!
2015. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Rossz hír,nem.Senki nem tanul felelősséget attól,hogy a nyakába tesznek egyet.Eleve ajádékba nem vesz kutyát az ember,közös a döntés és előre meg kell beszélni ki mit tud,szeretne vállalni.
2015. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Bocs,most látom,elolvastam.De úgy gondolom,előre meg kell beszélni,ki mit vállal.
2015. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja, ezt garantálom. Lehet, hogy eleinte próbálkozik majd, aztán úgyis megunja. Nálunk is ez van, mondjuk én eleve kutyákkal mentem bele a kapcsolatba.Mikor összeköltöztünk, csak az egyiket vittem, aki addigra már egészen jól nevelt volt, de a barátom is nagyon szerette. Namost nálunk ez így néz ki: Én kelek hajnalban, elmegyek a kutyával futni, hazaérek, zuhany, reggeli csinálás, felkeltem barátomat, elviszem páromat dolgozni, meg a kutya jön velünk ha kevés órám van vagy szellősen. Ilyenkor 2 óra közt kiveszem, hagyom szaladgálni, gyakorlunk. Este 6-7 körül elviszem bandázni, az kb 1 óra rohangálás, előtte 10perc engedelmes van labdával. Ilyenkor barátom általában ül a gép előtt, játszik meg kitudja. Kb. 1x bíztam rá a sétát, mert tüdőgyulladásom volt, az abból állt, hogy levitte a kutyát és pisi-kaki után jöttek is fel, a kutya meg persze egész este piszkált mert pörgött. Úgyhogy készülj fel rá, hogy rád fog maradni kb. minden
2015. febr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SzMHZs ***** válasza:
Szerintem csak akkor vállald, ha egyedül is vállalnád. Mert ez olyan lesz, mint sok esetben, mikor a szülők vesznek kutyát, mert a gyerek szeretné. Aztán szép lassan az ő gondjuk lesz. Nálunk én akartam kutyát, párom is szereti őket, de magától nem hiszem, hogy akart volna, és ténylegesen lett is volna neki. Leviszi sétálni, mikor ő van otthon sétaidőben, meg ha megkérem, de nem megy el vele egyedül nagy sétákra, bandázni, nem tanítgatja, semmi ilyesmi. Néha labdázik vele lenn egy kicsit. Otthon szoktak játszani, meg szeretgeti, tehát nem mondom, hogy nem foglalkozik vele, de ha én nem lennék, az a kutya már szétszedte volna a lakást és belehalt volna az unalomba. (Pörgős, aktív spániel.) Ha hívom, eljön velünk, de magától nem menne. Ha megkérem, elviszi orvoshoz, mikor én épp valami miatt nem tudom, meg ad kaját is neki, tehát az alapszükségletei meglennének, de szerintem egy kutyánál ez a legkisebb meló, hogy kaja, eü. séta. Szóval készülj fel arra is, hogy a "munka" nagy része rád marad, persze ha nem így lesz, az örömteli :)
2015. febr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A ti esetetekben nem tudom h beválna-e, de nálam így volt. Elég halogató ember vagyok, amit nem muszáj azt sose csinálom, de amióta kutyám van, egész más lettem, már nem csak magamért csinálok ezt vagy azt, hanem elsősorban érte, mert neki nem tudom megmagyarázni, hogy majd holnap, vagy ilyenek. De nálam a szeretet miatt lett ez így, annyira cuki kis szőrcsomó, hogy nem tudom megtenni, hogy ne adjak meg neki mindent. De ha a párod nem kötődne ennyire hozzá, és nyűgnek tartaná, akkor nem változtatná meg szerintem.
2015. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is csak úgy vállalj kutyát ha nem gond,hogy minden rád marad.


Húgom is 2 évig tök jól gondozta a kutyáját,amióta dolgozik,barátja van le szarja. Nem viszi sétálni,ha bepisil,bekakil akkor is nagy nehezen takarítja fel.Konkrétan inkább átvállaltam a kutyát,mert alig volt lent.Én meg nem bírtam nézni,hogy lemegyek a kutyámmal,ő ült az ajtóban csóválta a farkát és várta rá is rakjak nyakörvet. Ha szabadnapos akkor szerencsére a barátjával délután meg este elviszik sétálni,de reggel nekem kell.Etetni,takarítani,fésülni is én szoktam.


Nekem mondjuk kicsit plusz teher munka mellett még egy kutyával foglalkozni,de mivel ő nem teszi meg,a kutya meg nem tehet róla.Inkább bevállalom. Sőt ha a kutyusom elpusztul,idős már akkor magamhoz veszem teljesen húgom kutyáját.Addigra valószínű el is költözök.


Szóval gondold át. Viszont lehet,hogy pozitív hatása lesz.

2015. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!