Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie tapasztalatok?

Border collie tapasztalatok?

Figyelt kérdés

#kutya #Border collie #fajta szerelem
2015. febr. 7. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
az egyik ismerősünknek van, és nagyon aranyos, okos barátságos :)
2015. febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen kutyát csak az vállaljon akinek valamilyen célja van vele (sport, munka) vagy rengeteg ideje van, ugyanis rengeteg agyi éd fizikai fárasztásra van szükségük, nem érik be napi 1-2 sétával meg labdázással... nekik feladat kell, legszívesebben egész nap dolgoznának.
2015. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A border collie-k néha nagyon különbözőek tudnak lenni, mivel már hatalmas különbségeket tudnék felsorolni a show és a munkakutyák között. Nekem inkább show borderem van, viszont kitűnő agility-s, frisbee-s kutya. Ami a mozgásigényüket illeti, a munkakutyáknak nagyobb, mint a show kutyáknak, de persze ez egyedtől is függ, és számításba kell venni azt is, hogy egy szintig alkalmazkodnak a gazda életmódjához. Függ még attól is, hogy mennyi inger éri. Például egy erdőben vagy egy réten több szag van, több inger éri, mint egy séta alatt. Azt írják rá, hogy csendes fajta, de én már 5 border collie-nál is az ellenkezőjét tapasztaltam, csak 1-et tudnék mondani amelyikre ez valóban igaz. Általánosságban talán csak annyit, hogy ha nincs meg a napi szinti "agytréning" nagyon nagy károkat tud okozni a házban és a ház körül. Például 2 border collie-t láttam eddig, amelyik a növényeket, vödröket cipelte a szájába. Azt is írják rá, hogy rossz házőrző, szintén több border collie-nál is az ellenkezőjét tapasztaltam. Lakásba inkább show kutyát ajánlanék, és azt is csak akkor, ha napi szinten meg van mozgatva az agya. Sajnos láttam olyan border collie-t akivel nem foglalkoznak kellően, ezért állandóan valami szórakozást keres, a kerítésen nézeget kifelé, nagyon unatkozig, keresi a társaságot, az odafigyelést, törődést.
2015. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!