Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cukorbeteg kutyáknak a drága...

Cukorbeteg kutyáknak a drága speciális tápot ki lehet-e váltani olcsóbb kategóriájú, kímélő táppal?

Figyelt kérdés
Csak az írjon, akinek van már ebben valamilyen tapasztalata. A speciális táp havi 30 ezer forint, és még ott van az inzulin is, ami plusz 20 ezer forint. Ennyit sajnos nem bírunk kiadni a kutyáért. Ha van valakinek tapasztalata, hogyan lehet a költségeket csökkenteni, az írjon! Köszi!

#cukorbetegség #speciális kutyatáp
2015. febr. 8. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az inzulint nem tudod kiváltani és a speciális tápot sem igazán,max ha főzöl neki,kímélő kaját,fő az alacsony zsír tartalom.
2015. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2015. febr. 8. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki azt mondta, a házikoszt azért nem túl jó megoldás, mert mindig más lesz a tápértéke, így az inzulin hatása is változni fog, ergo nem áll be egy nagyjából állandó pályára a vércukra. Hol magasabb lesz, de akár még túl lacsonyra is lemehet, ami ugye elég veszélyes. Hány egység inzulint kell adnotok a kutyusnak? Ahol mi vesszük ott egy nagy inzulin 5000,- Ft és kb 4 hétig elég (reggel 9 este 10 egység). Kajából mi a Trovetet, a Royal Canint és az Eukanubát próbáltuk, a doki is ezeket ajánlotta. A Trovet olcsóbb kategória, de mostanába a minősége nem túl jó (fura szaga lett, és eléggé száraz és töredező is) bár a kutyánk szerette ettől még. Nekünk az Eukanuba vált be, és az egy köztes árkategória. Netes áruházakban elég jó akciók vannak, ha gondolod küldök át 1-2 oldalt, mi neked is beválhat. Sajnos szerintem nem nagyon lehet ezeket a költségeket kikerülni.
2015. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, a házikoszt most már sajnos nem megfelelő. Az inzulinból nekünk fél millilitert kell adni naponta kétszer, mert nagyon magas a kutya cukorértéke. Én is ennyiért vettem az inzulint (5 ezer forintért) sajnos, tehát nekünk havonta 3 üveggel kell venni belőle. Kaja speciális táp: Hills márkájú, Prescription Diet W/d nevű gyógytáp, napi 4-szer kiadagolni, 1,5 kg-os kiszerelésben ez 5 napra elég. Küldjél át oldalakat, áttanulmányozom, hátha sikerül egy olcsóbb kategóriát találni a tápból. Köszi.
2015. febr. 8. 20:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne a másfél kilósat vedd ötezerért, hanem a 12 kilósat húszezerért és máris feleannyi.


[link]

2015. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, úgy van ahogy az előző mondja, sokkal jobban megéri egy 12 kilós táp akár 4-5 hétig is kitart attól függ mekkora kutyus. Én a petnet-, petissimo- és az állatijó áruházakban szoktam vásárolni.
2015. febr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!