Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak egyszer adok a szuka...

Ha csak egyszer adok a szuka kutyámnak fogamzásgátlót attól lehet baja?

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz és még nem kezdett el tüzelni de bármikor elkezdődhet és kutyasuliba járunk és nem volna jó kimaradni. Ezért gondoltam hogy adatok neki fogamzásgátlót hogy vihessem az iskolába. Ilyen fiatalon nem jó ivartalaníttatni, azt majd később. Csak most az egyszer adnék neki. Lehet nagy baja tőle? Hallottam ezt azt hogy méhgyulladást meg daganatokat okozhatnak ezek a szerek. Nagyon kockázatos hogyha tényleg csak egyszer kap?

2015. febr. 8. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint kutyáknak való fogamzásgátlót? Attól a tüzelés nem marad ki, csak nem tud megfoganni. Felesleges és ártalmas lehet. Bírd ki ezt az egy tüzelést!
2015. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki! Tüzelni attól ugyanúgy fog, szenvedés lesz neki, és a kanoknak is! Ráadásul fölösleges is.
2015. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

"Ilyen fiatalon nem jó ivartalaníttatni"

Ezt miért gondolod így? Az első tüzelés előtti ivartalanítással előzöd meg a legtöbb bajt. Nézz utána neten, vagy kérdezz meg egy állatorvost.

2015. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5 hónaposan lett ivartalanítva szuka skót juhászunk. Pont az ovit hagytuk félbe, de semmi gond nem volt utána vele. Gyönyörű, hatalmas állat lett belőle. Én nem voltam hajlandó egy tüzelést sem megvárni.... Ilyen gyógyszert magamnak sem adnék.
2015. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy kimarad pár hét iskola nem olyan nagy tragédia. Ráadásul ne csak magatokra gondololj, hanem az oda járó kanokra is. lehet, hogy ők annyira nem örülnének, hogy tüzelő szuka van a suliban. Ráadásul a legtöbb iskolába nem is lehet igy bevinni.
2015. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SzMHZs ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ha most ivartalanítod. Az én kutyámat 7 hónaposan műtötték, és semmi baja, sőt. Ezzel még kisebb az esélye a későbbi emlődaganatnak. Gyógyszert viszont ne, ha semmiképp nem akarod még ivartalaníttatni, akkor ki kell bírni, míg tüzel. Az oktatók sem engednek tüzelő szukát suliba.
2015. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha elmész a kutyasuliba azért érdeklődj a kutyatartás mikéntjéről is mert úgy látom rádfér...


Ezt egyébként melyik "okoskutyás" tanácsolta neked, mert ez botrány!!!

2015. febr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!