Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feszültség kioldása?

Feszültség kioldása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég nagy akadálba ütköztünk pár hete. Van egy keverék kutyám, ő az első kutyám. Lassan egy éve agilityzünk, elég jól is haladunk benne. Pár hete viszont valamiért sokat lassult. Kis gondolkodás után rájöttem, hogy én túlságosan rástresszelek erre az egészre, és félek attól, higy hibázik, vagy lassú lesz. Feszült vagyok, amit ő is átvesz, és ő is az lesz. Máskor s volt már hasonló, hogy egy-egy engedelmes feladatnál feszült lett miattam. De olyankor mindig tudtam, hogy hogy oldjam ki ezt belőle. Sok játék, nagy séták, rövid gyakorlások, nagy jutalmazással, stb. Általában egy hét múlva már ugyan úgy pörgött, és dolgozott, mint korábban, tudtam, hogy hol rontottam el, és azt is, higy javítsam ki. De most nem tudom mi legyen. Egyszerűen próbálok én is lazább lenni edzésen, néha siekrül, néha nem. Mindenesetre most sokkal lassabb lett a tempó, mint eddig, és látom, higy kevésbé szívesen csinálja. Persze ez engem is zavar, így csak rosszabb lesz az egész. Arra gondoltam, hogy a héten majd sokat futok vele, nem piszkálom feladatokkal, megpróbálok lazább lenni, kevésbé sokat elvárni tőle, hátha akkor majd edzésen is sikerül valami normálisat összehozni. De őszintén, most nem tudom mit tegyek. Eddig mindig rájtttem hol a baki, most meg már azon gondolkoztam, hogy abbahagyjuk az agilityt, mert bár a kutya rohadt ügyes (lenne) meg jók az adottságai, én béna vagyok hozzá.



2015. febr. 8. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyenek elvárásaid magad felé se. Odamentek, bohóckodtok, játszotok egyet az akadályokon, és kész :) Csináltass vele egyszerű dolgokat, jutalmazd az alapokért is, és legyél tőle boldog, akkor lesz a kutya is az :) És ne a sebességre menj, ez nem verseny, csak játék. Ha lassan, de jól csinálja, az is érték ám (sőt), a sebesség meg majd visszajön a lelkesedéssel.
2015. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon túlstresszeled. Próbálj kicsit kevésbé eredményorientált enni, és csak élvezd a kutyáddal a közös, együtt töltött időt. Amíg nem versenyen vagy, amúgy sem az a lényeg, hogy lassú vagy gyors, csak az, hogy élvezzétek, amit csináltok. Edzésen se feszülj bele a gyakorlásba, ha érzed, hogy sok, lazíts le, labdázgassatok, futtasd meg, vedd ki az edzésből, hadd szórakozzon kicsit, legalábbis nálunk ez Obeidence-ben bevált mikor kamaszodott a kutyám és egyszerűen gyűlölte az edzéseket. Most is minden edzést úgy kezdek, hogy legalább negyed órát fut a labda után idegen pályán is, vizsga előtt is. Lassan mi is kezdjük az agilityt, nálunk ez vált be. Meg verseny előtt gazdinak egy kis idegnyugtató pálinka... ha meg vezetek, akkor általában már az odaúton valami ütős zenét hallgatok,ami engem is jól felpörget, meg eltereli a figyelmem az izgulásról
2015. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tréningeken dicsérd, pörgesd, motiváld a kiskutyádat.
2015. febr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!